MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Wałbrzyska policja zatrzymała oszustów internetowych

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 4 lutego 2014, 6:20
Autor: opr.red.
Fot. red.
Wałbrzyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 24 i 23 – letnich mieszkańców Wałbrzycha, podejrzanych o dokonanie szeregu oszustw przy wykorzystaniu ogłoszeń w serwisie internetowym.

23-letnia kobieta i 24-letni mężczyzna, oboje mieszkańcy Wałbrzycha podając fikcyjne dane osobowe wystawiali w serwisie internetowym ogłoszenia o sprzedaży telefonów komórkowych, po czym kontaktując się z pokrzywdzonymi wskazywali im do wpłacenia określonej kwoty swoje konto bankowe. Pomimo otrzymania zapłaty, nie wysyłali kupującym oferowanych telefonów.

Tym sposobem uczynili sobie stałe źródło dochodu, wyłudzając pieniądze w kwocie blisko 20 tysięcy złotych. Z zebranych materiałów wynika, że sprawcy oszukali 34 osoby z terenu całej Polski, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

W miniony piątek zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Podejrzanym przedstawiono zarzuty oszustwa. Czyn zakwalifikowano jako przestępstwo zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają, że pokrzywdzonych może być więcej.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kumulacja przewinień

Przyjedzie Duda

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Przeszkadzała mu wiata

Prosto w mur

Szełemej w Chwaliszowie

Duda w Wałbrzychu

Trafiona kontrola