Stanowice: Wałbrzyscy zawodnicy na podium

Środa, 20 października 2010, 11:01
Aktualizacja: Czwartek, 21 października 2010, 13:08
Autor: red
Na najwyższym stopniu podium Jakub Isański
W Stanowicach koło Gorzowa został rozegrany kolejny turniej mini żużlowy o Puchar Starosty Powiatu Gorzowskiego. W imprezie świetnie zaprezentowali się wałbrzyscy zawodnicy.

Były to niezwykle trudne zawody, w których zdecydowanymi faworytami byli gospodarze. Jednak Jakub Isański i Kamil Śmieszniak z wałbrzyskiego Chełmca w pięknym stylu wywalczyli miejsca na podium.

W klasie 50 ccm 5-9 lat startowało 8 zawodników, którzy stworzyli bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko. Do ostatniego biegu, nie było wiadomo, kto ostatecznie wygra turniej. Bardzo mocno zaprezentowali się gospodarze, jednak ich faworyt Wojciech Cegielski miał spore problemy. Tym razem zawodnicy z lokalnego klubu z Gorzowa stawili bardzo mocny opór wykorzystując perfekcyjnie atut własnego toru.

Zwycięzcą turnieju został zawodnik Rycerzyków Wałbrzych 7-letni Jakub Isański, który samotnie stawił czoła zawodnikom gospodarzy. W 2 biegu występował z 3 zawodnikami z Gorzowa i dzielnie odpierał ataki gorzowian. Ostatecznie wjechał na metę jako pierwszy, uzyskując przewagę w klasyfikacji generalnej.

Do bardzo groźnie wyglądającej sytuacji doszło w wyścigu trzecim, kiedy to Wojciech Fajfer, atakujący przez cały bieg Jakuba Isańskiego, na ostatnim łuku zdecydował się na desperacką szarżę po orbicie. Niestety, zawodnik gospodarzy wykonując ten atak sporo przeszarżował, gdyż nie zdołał utrzymać motocykla na torze, lądując razem z nim na szczycie wału otaczającego tor. Na szczęście ambitnemu zawodnikowi nic się nie stało i mógł kontynuować swój udział w zawodach.

Pozostałe miejsca na podium turnieju dopełnili zawodnicy z Gorzowa.

Również w klasie 125 ccm 10-14 lat mieliśmy powód do dumy. 10-letni Kamil Śmieszniak, dla którego były to pierwsze zawody w życiu, zajął 3. miejsce i w walce o podium pokonał starszych i bardziej doświadczonych zawodników. Ustąpił tylko 14-letnim utytułowanym reprezentantom klubu LOTOS Wybrzeże Gdańsk, którzy w tej kategorii byli bezkonkurencyjni i poza zasięgiem pozostałych rywali. W klasie tej wystartował również nasz kolejny zawodnik Marcin Nowak, który zajął 5. miejsce i potwierdził aspiracje w walce o podium.