Czytających: 5326

Europa: Wałbrzyscy Akademicy na 11. miejscu

Niedziela, 28 lipca 2013, 15:15
Aktualizacja: 15:16
AZS PWSZ Wałbrzych najpierw uległ chorwackiemu Uniwersytet VERN, a następnie w meczu o 11. miejsce pokonał Uniwersytet Bazylea ze Szwajcarii.

Mecz z chorwackim Uniwersytetem VERN całkowicie podopiecznym Arkadiusza Chlebdy nie wyszedł. Wprawdzie w pierwszych 10 minutach nie brakowało walki i nasi nadrabiali słabsze warunki fizyczne ambicją, ale to Chorwaci prowadzili 20-18. W drugiej kwarcie przewaga Chorwatów już nie podlegała dyskusji. Zespół VERN wygrał tę kwartę 28-14 i po 20 minutach miejscowi prowadzili 48-32.

W trzeciej kwarcie nasza ekipa podjęła jeszcze walkę i zdołała zniwelować różnicę punktową o 2 oczka (19-17). Ostatnie 10 minut to jednak spokojna gra VERN. Chorwaci szczególnie dobrze radzili sobie w defensywie i ostatnią kwartę wygrali 14-10, a cały mecz 79-61.

AZS PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet VERN 61-79 (18-20, 14-28, 19-17, 10-14)

W spotkaniu o 11. pozycję w Mistrzostwach, AZS PWSZ zmierzył się ze szwajcarskim Uniwersytetem Bazylea.

Pierwsza kwarta była bardzo zacięta, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Ostatni cios w tej fazie gry zadali nasi i prowadzili 22-19. W drugich 10 minutach wałbrzyscy akademicy prezentowali się jeszcze lepiej i z minuty na minutę powiększali przewagę. Wygrali kwartę 25-17 i do przerwy prowadzili 47-36.

W trzeciej kwarcie coś się zacięło w grze wałbrzyszan. Szwankowała przede wszystkim skuteczność. Wykorzystali to nasi rywale, którzy wygrali kwartę 18-10, a po 30 minutach nasi prowadzili już tylko 57-54. Ostatnie 10 minut to była walka o każdy metr parkietu. Wprawdzie Szwajcarzy walczyli dzielnie, ale doświadczenie pozwoliło naszym graczom dowieźć zwycięstwo do końcowej syreny. Kwarta przegrana 16-17, ale mecz wygrany 73-71 i 11. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy.

AZS PWSZ Wałbrzych – Uniwersytet Bazylea 73-71 (22-19, 25-17, 10-18, 16-17)