MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

Wałbrzych szyje maseczki

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 3 kwietnia 2020, 9:00
Aktualizacja: Sobota, 4 kwietnia 2020, 9:22
Autor: red
Fot. pixabay.com
– Niestety wczoraj wieczorem dotarła do nas informacja o kolejnym pacjencie zarażonym koronawirusem przebywającym w wałbrzyskim szpitalu – informuje prezydent Roman Szełemej.

- To ponad 80-letni mężczyzna, mieszkaniec Wałbrzycha. Prawdopodobnie nie kontaktował się z nikim więcej poza rodziną i kwarantanną objęta została najbliższa rodzina. Czekamy na wyniki personelu medycznego, który jest objęty kwarantanną. Mamy nadzieję, że wkrótce wrócą oni do pracy. Najważniejsza informacja dotyczy maseczek dla seniorów. Już od dziś rozpoczniemy dostarczanie darmowych maseczek wielokrotnego użytku dla wszystkich wałbrzyszan w wieku 70+. Badania wskazują, że te maseczki powodują, że rozprzestrzenianie się koronawirusa jest mniejsze. Szykujemy 17 tysięcy maseczek wielokrotnego użytku. Szyjemy w wałbrzyskich zakładach. Dajemy pracę całkiem sporej grupie wałbrzyszan. Miasto finansuje tę produkcję. Maseczki w zapakowanych kopertach, bezpośrednio do Państwa domów roznosić będą pracownicy urzędu wyposażeni w identyfikatory. Dla Państwa bezpieczeństwa każdy doręczyciel będzie miał na sobie maseczkę oraz przyłbicę ochronną. Ten czas jest bardzo trudny dla dzieci i rodziców. E-szkoła jest dużym wyzwaniem również dla nauczycieli. Musimy mieć wiele tolerancji i cierpliwości. Złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Edukacji o 3 tysiące tabletów, bo mniej więcej tyle dzieci w Wałbrzychu nie ma dostępu do takich urządzeń.

Twoja reakcja na artykuł?

18
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
7
26%
Przeraża

Czytaj również

Oświadczenie burmistrza

Powstanie ulica św. Wojciecha

Wydział komunikacji czynny dłużej

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Edek 3-04-2020 9:54
Nie rozumiem tu czegoś. Apel Ministerstwa Zdrowia,, Seniorze nie wychodź zostań w domu,, to po co osobom 75+ dostarczać maseczki, będą paradować po pokojach. Większość z tych ludzi mieszka samotnie i rozpaczliwie potrzebuje naprawdę pomocy w postaci zrobienia zakupów, rozpalenia w piecu itp. Sąsiedzi wszystkiego nie ogarną. Zamiast wozić zdrowym patolom paczki z jedzeniem samochodami Straży Pożarnej prosto do domku (potrafili przyjeżdżać furami pod wydawkę na Mickiewicza to niech zapierdalają na nóżkach do MOPS) zrobić paczki tzw. żelaznej porcji żywnościowej i dostarczać właśnie na te adresy osób starszych, samotnych, schorowanych. Tak trudno pomyśleć. Szełemej zmień doradców.
~No kuzwa 3-04-2020 20:37
do: ~Edek (9:54)
A co ty myslisz ze oni jeść nie muszą ? Nie mają opłat ? Nie muszą iść do apteki ? Nikogo nie możesz zmusic do pomocy komuś ! Pomogłeś chociaż komuś może sam im pomagaj.
~Edek 3-04-2020 21:25
do: ~No kuzwa (20:37)
Pomogłem wielu w swoim życiu ale tobie już się nie da. Przykro mi. A może nie.
~Maski ok! 5-04-2020 11:40
do: ~Edek (9:54)
W czym senior pójdzie do spowiedzi wielkanocnej, bez maski?
~;-p 3-04-2020 9:55
Zdrajcy!!! Zgłosili wniosek do pisiackiego Ministerstwa o 3 tyś tabletów! Te tablety cuchną!!!!
~ollo 3-04-2020 11:37
A co z osobami młodszymi z t.zw. GRUPY RYZYKA np. po przebytych chorobach - które mieszkają samotnie ?????!!!!
~ksiegowy 3-04-2020 13:29
Rząd zawalił sprawę ze wspólnym zakupem krajów UE masek itd. Przez debili z Wszawki mamy improwizacje jak 1939 r.Ja bym proponował aby walbrzyszanie się brali za przygotowanie mini PGR ów na gminnych gruntach aby było co jeść jak pierdyknie system bo POPIS to naprawdę źli wodzowie na czas wojny .
~olo 3-04-2020 13:36
Dezinformacja na całego , na początku epidemii mówili maski nie potrzebne ,następnie mowa była że maski są jednorazowe bo wirus , teraz mówią że maski są wielokrotnego użytku , to znaczy ludzie mają chodzić w masce a następnie rękoma dotykając mają ją dezynfekować ale czym jak środków brak , oj umrze dużo ludzi w tym roku dzięki administracji całego kraju są bez radni ale za stołki kase biorą
~No kuzwa 3-04-2020 20:41
do: ~olo (13:36)
Bo bali sie ze dla lekarzy nie starczy ! Wiec PiS myślał że jak puszczą plotkę że maski nic nie dają to wystarczy ta garstka na szpitale. Ale ludzie zaczęli szyc i są maski bez atestów dla ludzi. Maski są jednorazowe a te są wielorazowe bo można prać.
~Czary mary 4-04-2020 13:00
do: ~olo (13:36)
Czwarty miesiąc piszę, że potrzebne są maseczki. Z filtrem dla najbardziej zagrożonych; te zwykłe dla bezobjawowych (żeby nie zarażać innych). Zróbcie sobie ludzie chociaż przyłbice do tych zwykłych masek. Dzisiaj 3 postacie tak kaszlały, że strach. Nawet nie przyłożyły sobie chusteczki do twarzy. Ani Prezydent, ani Rząd nie umożliwili mi zakupu maseczki z filtrem FFP3 (jestem w 1 grupie ryzyka). Takiej maseczki, jak poseł, który założył sobie na czółko (a mógł gdzie indziej – lepiej pasowałoby). Raz w tygodniu istnieje większe ryzyko zakażenia koronawirusem - u mnie i mojego męża (muszę wyjść po chleb i coś do chleba). Cały czas plotą głupoty o niedoskonałości masek (ale mówią o tych zwykłych z materiału). Uważam też, że podawane dane są nieadekwatne do do obecnego stanu pandemii. Większość ludzi młodych chodzi bez masek (nie mają objawów) i zarażają innych. Jeżeli nie będzie restrykcji noszenia masek, to obostrzenia niewiele pomogą. Niestety. Maseczki 3-warstwowe można wyparzyć wrzątkiem (100) i zaprasować przez flizelinę.
~Moherowy Pisior 4-04-2020 18:48
do: ~olo (13:36)
Już przebąkują, że noszenie maseczek będzie obowiązkowe.
~HAZAEL 3-04-2020 13:42
Nie ukrywam że jestem HEJTEREM , czekam aż zajmie się mną prokuratura za złamanie art. 135 Kodeksu Karnego. żeby nie dołożyli mi do wyroku ograniczę się do wypisywania bzdur że obecny rząd liczy na zbiorową śmierć ludzi , którzy pójdą na wybory.
~liberum veto 3-04-2020 15:12
do: ~HAZAEL (13:42)
to czy się tobą zajmie policja, to inna sprawa, liczę że to zrobi. Nie mniej dobrze , żebyś wiedział iż oświadczenie że się jest hejterem (dla nie znających angielskiego: hate - nienawiść) rodzi pewne skutki. Otóż akceptujesz tym samym swój status jako osoby, której nie podaje się ręki, nie wchodzi się z nią w żadne relacje, generalnie pogardza się tym kimś i to z przyczyn leżących po jego stronie. Taki ktoś skazany jest na infamię. Nie wiem, czy w swoim ptasim móżdżku przewidywałeś to.
~No kuzwa 3-04-2020 20:42
do: ~HAZAEL (13:42)
Jestes hejterem z pisu i podszywasz sie pod czyjś nick.
~ogarnijcie się 4-04-2020 8:42
do: ~No kuzwa (20:42)
Nie ma czegoś takiego jak CZYJŚ NICK. To nie jest twoja własność. To tak jakby Kowalski z WP zgłaszał pretensje do Nowaka z Onetu o używanie tego samego nika MISIO. Żrecie się jak dzieci o jedną zabawkę. Do tematu: szyjcie maseczki to łatwe.
~olo 4-04-2020 7:36
do: ~HAZAEL (13:42)
Hejterem jesteś czyli coś na wzór dzi-wki , obydwoje świadczycie usługe za marne grosze
~Czary mary 4-04-2020 13:05
do: ~HAZAEL (13:42)
Co Ty człowieku opowiadasz. Zobacz, jakie żniwo zbiera ten wirus. Należy się wspierać. A nie pisać takie bzdury. Chodziłam od apteki do apteki. Przejrzałam wszystkie strony żeby kupić. Ale zobaczyłam tylko posła z maseczką na czole.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Krok od śmierci

Delfinek już wkrótce

Śmieci w lasach

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Wyjątkowe obchody