Czytających: 3659

Wałbrzych: Wałbrzych siatkówką stoi

Wtorek, 2 kwietnia 2019, 11:12
Aktualizacja: 11:19
Wałbrzych kocha siatkówkę – tego dnia nasze miasto było stolicą gier najmłodszych, w drugim turnieju eliminacyjnym Kinder + Sport kategorii „trójek” (rocznik 2007) wystartowało 26 zespołów, z których do finału dolnośląskiego awansowała najlepsza ósemka.

Bardzo wysokie drugie miejsce zajął zespół Chełmiec I, który w emocjonującym finale ostatecznie minimalnie uległ faworytkom z Radkowa.

Od pięciu lat razem z AQUA-ZDRÓJ organizujemy dolnośląskie turnieje w ramach Kinder + Sport. W tym sezonie gościmy kategorię „trójek” czyli zawodniczki urodzone w 2007 roku i młodsze. W drugim turnieju do rywalizacji stanęło 26 drużyn, które na sześciu boiskach rywalizowały podzielone na grupy systemem „każdy z każdym”. Po trzech godzinach eliminacji wyłoniliśmy najlepszą „12” – w nich klasyfikacja przedstawia się następująco:

Chełmiec IV

Najlepsza „ósemka” po dwóch turniejach (suma zdobytych punktów), która 13 kwietnia będzie grała w finale dolnośląskim w Hali Wałbrzyskich Mistrzów.

8. Milicz I – 44 pkt

Turniej nie odbyłby się tak sprawnie, gdyby nie wsparcie sponsorów: Wałbrzyskie Wodociągi, WZK Victoria S.A., Grupa DZT, DEX Trans oraz gospodarz hali AQUA-ZDRÓJ. Dziękujemy również za zaangażowanie naszych siatkarek z grup kadetek, młodziczek oraz mini siatkówki, które wcieliły się tego dnia w rolę arbitrów. Przed nami ostatni etap gier, w sobotę 13 kwietnia w Hali Wałbrzyskich Mistrzów najlepszych 8 ekip walczyć będzie o dwa miejsca premiowane awansem do finału ogólnopolskiego.