MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 7 lipca
im. Cyryla, Metodego

Wałbrzych ma nowych Ambasadorów

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 1 kwietnia 2017, 9:20
Aktualizacja: Niedziela, 2 kwietnia 2017, 8:48
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Balowej Zamku Książ odbyła się uroczysta VI Gala Ambasadorów Wałbrzycha.

Tradycyjnie już tytułem Ambasadora Wałbrzycha wyróżniane są znane, zasłużone, mające istotny związek z Wałbrzychem osobistości ze świata sportu, kultury czy polityki. Kapituła przyznająca nominacje składa się z Ambasadorów, którzy tytuł ten otrzymali w latach poprzednich.

Do tej pory tytułem Ambasador Wałbrzycha wyróżnieni zostali: Joanna Bator, Krzysztof Ignaczak, Tomasz Siemoniak, Andrzej Adamek, Krzesimir Dębski, Marek Starybrat, Olga Tokarczuk, Agnieszka Wieszczek-Kordus, Leszek Lichota, Jan Lityński, Maciej Szczepaniak, Urszula Włodarczyk, Marek Arcimowicz, Dariusz Baranowski i Piotr Krupa.

W tym roku grono Ambasadorów Wałbrzycha powiększyło się o kolejne osoby. Nowymi Ambasadorami zostali:

Krystyna Giżowska - urodzona w Wałbrzychu, wielokrotnie nagradzana, znana piosenkarka. W wieku 14 lat została finalistką ogólnopolskiego konkursu Giełda Piosenki a w wieku 15 lat zdobyła nagrodę publiczności na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów w Polsce i za granicą, docenianą przez krytyków w wielu krajach. Utwory takie jak "Złote obrączki" czy "Nie było ciebie tyle lat" pobiły rekordy popularności a "Blue Box" czy "Koncert na światło i cień" zyskały najwyższe uznanie krytyki.

Robert Karpowicz - urodzony w Wałbrzychu prezenter radiowy swoje pierwsze kroki stawiał jako prezenter a następnie szef muzyczny w radiu BRW w Wałbrzychu. Później przeniósł się do Zielonej Góry, aby budzić słuchaczy Złotymi Przebojami. Następnie podjął pracę w krakowskim Blue FM a od roku 2005 budował od podstaw wieczorne pasmo w RMF MAXXX, gdzie stworzył własny świat - Świat według Karpia. Od 2013 roku Roberta Karpowicza możemy słuchać w RMF FM w kluczowych dla stacji programach "Wstawaj szkoda dnia", "Byle do piątku" i "Lepsza połowa dnia".

Zygmunt Zdrojewicz - urodzony w Wałbrzychu profesor nauk medycznych. Absolwent II LO w Wałbrzychu i Akademii Medycznej we Wrocławiu. Obecnie pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami Uniwersytetu im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Posiada specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych, nadspecjalizację z endokrynologii i seksuologii. Auto przeszło 500 publikacji naukowych, licznych rozdziałów podręcznikowych i książek. Jest członkiem wielu polskich i zagranicznych towarzystw naukowych, oraz wykładowcą na kongresach medycznych.

Warto podkreślić, że celem Gali jest wyróżnienie zasłużonych osób, promocja miasta poprzez Ambasadorów, ale również, co bardzo istotne, coroczna, tradycyjna zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. Podczas Gali prowadzona była licytacja takich przedmiotów jak porcelanowy anioł, zestaw płyt, porcelana Krzysztof z kolekcji Circus, ręcznie wykonana lalka, statuetka mikrofonu, lot szybowcem, naszyjnik z perłami, płaszcze Wałbrzych International Production, wieczne pióro, koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego i piłka z autografem Pelego. Zakończeniem Gali był koncert, w którym wystąpiła Mika Urbaniak i Victoria Davies Quartet.

Ogłoszenia

Czytaj również

AZS PWSZ wycofany

Powstaje stacja uzdatniania wody

Drzewa za frekwencję

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~kerim 1-04-2017 9:50
Po zdjęciach widać,że skład tego zlotu to w większości żydokomuna i szemrana POpaprana , ale może to jedno i to samo.
~ 1-04-2017 11:28
Jak to Bal Wszystkich świetych
~yes 1-04-2017 11:52
Giżowska tragiczna. Szyja pomarszczona a twarz opuchnięta od botoksu.
~ 1-04-2017 11:53
kerim, ty prostaku
~sprawca 1-04-2017 12:28
Zbiorowa stymulacja układu musi być wszędzie i w każdym momencie historii. Akuszer likwidacji kopalń Lityński ambasadorem? Kpina z Wałbrzyszan.
~Dario 1-04-2017 12:57
A co w tym gronie osobistościrobi Siemoniak ? czym tak zasłynął, kolesiostwem z Romanem?
~ 1-04-2017 12:57
No a gdzie w tym zacnym gronie Jonny Radyjko?
~Polewa 1-04-2017 14:29
Kolejna afera, znow Sitwa wyprowaadza pieniadze podatnikow tym razem z Urzedow. PO placi Gazecie WYborczej za promocje akcji czytania Konstytucji czy czarnego poniedzialku. Tak sie broni demokracji za kase. W gre wchodza dziesiatki tysiecy. Juz wiecie dlaczego GW tak namaiwa do protestow? Bo za namawianie PO im placi pieniedzmi podanikow. Rzad odicial zrodelko, wiec teraz PO leci z kasy samorzadow. Hehehehe. Oburzeni za kase.
~LS 1-04-2017 15:09
Jak bym był takim idiotą jak kerim, to popełniłbym samobójstwo. Chamie, drażni cię bydlaku to ze zbierano dla dzieci ?
~Polewator 1-04-2017 15:35
Ile uzzbierano? I jaki koszt imprezy byl? A skoro zbieralismy na dzieci, to niech i sam Putin przyjedzie.
~ 1-04-2017 15:42
Ani jednego radnego z PIS, ani jednego posła z PIS. Sama lemingarnia i Tzw. Układ wałbrzyski.
~ 1-04-2017 15:43
Festyniary oczywiście że za stołem. Ciągle nie najedzone. Ludzie zróbmy zrzute na jedzenie dla tych pań.
~pan bozia 1-04-2017 18:08
Kolejne zbiorowisko trzody chlewnej z doktorkiem co on tam zrobil pozytycznego zadluzyl miasto, wypromowal mopsioakow i co jeszcze???
~pytacz 1-04-2017 18:56
Kolego LS, dlaczego zawsze tak jest że dzieci są używane jako wymówka dla przykrycia świństw , a jak świniom zabroni się tego robić to używają dzieci jako osłony dla czołgów ?
~ć. 1-04-2017 20:37
Podstawowe pytanie:Ile kosztowała impreza i kto za nią płaci! Chyba podatnicy m.Wałbrzych powinni o tym wiedzieć. Jeśli sami uczestnicy zrobili zrzutkę -OK. Jeśli nie ....
~Jerzy Jacek Pilchowski 2-04-2017 0:24
Lityński z pewnością nie jadł wieprzowiny gdyż dla takich jak on jest to kanibalizm.
~ale ambaras! 2-04-2017 0:57
Nie macie na co wydawać pieniędzy z moich podatków? To ambasadorzy, czy mosze - niektórzy - ambarasadorzy?
~pytacz 3-04-2017 10:04
O, nawet była szparka dama i pisarka! Po co?
~Grzegorz 9-04-2017 11:14
Jak ktoś już wspomniał były nienajedzone POsłanki. Nie wiem czy pamiętacie ale podobno przez nie Schetyna zakończył okupowanie mówiący bo mu kasy na kanapki zabrakło tak futrowały :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przeszkadzała mu wiata

Nie stracili uprawnień

Pieniądze na stadion

Nowe zadania Terytorialsów

Przyjedzie Duda