MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Wałbrzych ma Mistrza Polski

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 15 stycznia 2019, 9:51
Aktualizacja: 9:59
Autor: PAW
Fot. użyczone
W Hali Widowiskowo–Sportowej w Turku odbyły się Mistrzostwa Polski, które były też turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy w Karate Shinkyokushin. Organizatorami była Polska Federacja Karate Shinkyokushin, Okręgowy Związek Karate w Poznaniu oraz Miasto Turek.

Na mistrzostwach stawiło się 236 najlepszych polskich zawodników z 50 klubów, którzy zmierzyli się w dwóch konkurencjach – kata i kumite.

Na Mistrzostwa pojechało dwóch zawodników z Uczniowskiego Klubu karate Shinkyokushinkai „OBI" z Wałbrzycha – obaj wystartowali w konkurencji Kumite czyli walki.

Dominik Obuchowski startował w kategorii Kadet – 75 kg (wiek 15-16 lat), w której zdobył tytuł Mistrza Polski oraz otrzymał kwalifikację do Mistrzostw Europy z 1. miejsca. Dominik wygrał wszystkie swoje walki przez zdobycie wazari ( pół punktu). Przeciwnicy byli bardzo wymagający, ale wieloletnie doświadczenie (Dominik trenuje od 11 lat) pozwoliło mu na szybkie zdobycie przewagi punktowej, co skutkowało wygranymi we wszystkich walkach. Dominik będzie reprezentował Polskę oraz miasto Wałbrzych na Mistrzostwach Europy - 29 czerwca 2019 roku w Pradze.

Drugim reprezentantem Wałbrzyskiego UKKS OBI na Mistrzostwach Polski był Krystian Raś, który również wystartował w kumite w kategorii Kadet + 75kg (15-16 lat). Krystian również bardzo dobrze się spisał zajmując 3. miejsce i zdobywając tytuł II wice Mistrza Polski. Niestety, kwalifikacje do Mistrzostw Europy zdobywali tylko zawodnicy stający na 1 i 2 miejscu podium.

Trenerem na co dzień w UKKS OBI jest Sensei Tomasz Obuchowski, który na MP był sędzią na tatami seniorów, a trenerem przygotowującym do wyjścia wałbrzyskich zawodników była Senpai Agnieszka Obuchowska.

Twoja reakcja na artykuł?

14
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Wałbrzych Centrum

Aktywni i pozytywni

Lokale na sprzedaż

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Trump(ek) 15-01-2019 12:27
Czy to nie jest ten klub, który został pogoniony ze Szczawna-Zdroju przez niejakiego Marka F.? Teraz Szczawno mogłoby się chwalić tymi tytułami, ale mieszkańcy Szczawna wybrali sobie tego pana na burmistrza, a jego jedynymi ulubionymi dyscyplinami "sportowymi" są procesje, pielgrzymki, peregrynacje itp. :( ...
~mira 15-01-2019 13:30
do: ~Trump(ek) (12:27)
Zawodnicy tego samego klubu który został pogoniony ze Szczawna ale mają innych trenerów
~ 16-01-2019 9:04
do: ~Trump(ek) (12:27)
Ten Klub nigdy nie był w Szczawnie, od początku funkcjonuje na Sobięcinie w ZSP nr 1.
~mira 15-01-2019 13:32
Obecnie klub To Uczniowski Klub Karate OBi z nowymi trenerami ten stary klub też gdzieś jest ale sukcesów chyba brak bo zawodnicy odeszli i startują z innego klubu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sudecka Setka odwołana

Żuk nadal podopieczną Greisa

Dolny Śląsk liderem

Odszedł Edward Drąg

Zagłębie wznawia treningi