MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wakacje – podsumowania i plany

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 6 sierpnia 2010, 8:02
Aktualizacja: 13:09
Autor: Sven
Uczestnicy konferencji byli zadowoleni z oferty proponowanej wałbrzyskim dzieciom i młodzieży podczas tegorocznych wakacji
Fot. Sławomir Pawlik
W świetlicy środowiskowej przy ulicy Stefana Grota – Roweckiego odbyła się konferencja prasowa na temat wakacji w mieście. Podsumowano lipiec.

Odpoczywającego prezydenta Piotra Kruczkowskiego godnie zastępował wiceprezydent Marek Małecki. Przybyli także przedstawiciele Biblioteki pod Atlantami, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Ośrodka Społeczno – Kulturalnego, Muzeum w Wałbrzychu, Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Można powiedzieć, że wałbrzyskie instytucje kultury starają się urozmaicić wakacje młodzieży szkolnej, która z różnych względów pozostała w mieście. Z różnorodnej oferty skorzystały tysiące osób. Najbardziej oblegany był jedyny w mieście basen – ponad 14, 5 tysiąca, a trwające przez cały lipiec turnieje i zawody sportowo – rekreacyjne przyciągnęły 5,5 tysiąca uczestników.

W sierpniu OSiR ma do zaoferowania: turniej siatkówki plażowej – 14 VIII, Kryterium o Złotą Spinkę z udziałem wielu czołowych kolarzy – 20 VIII, nocny turniej koszykówki ulicznej – 27 VIII. Kontynuowane będą dotychczasowe działania sportowe przy 1, 6 i 7 gimnazjum, Ośrodku Palotyńskim na Podgórzu i na stadionie im. Janusza Kusocińskiego na Piaskowej Górze.

Wałbrzyskie muzeum skupiło się na popularyzacji wiedzy historycznej w formie zabaw, zagadek i konkursów. Ponadto w ramach warsztatów 810 osób poznawało tajniki złocenia, powstawania i wypalania porcelany, rozwijało swoją twórczą wrażliwość malując i rysując oraz lepiąc z gliny. W sierpniu czeka wszystkich zainteresowanych dalszy ciąg powyższych działań.

WOK rozpoczął wakacje od zlotu harleyowców, zorganizował warsztaty „Lato w teatrze”, zakończone „dyplomowym” przedstawieniem stworzonym przez uczestników. Wkrótce zaczyna się plener malarski, którego celem jest utrwalenie wałbrzyskiej starówki. W trzeciej dekadzie sierpnia odbędzie się VII Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy, zawierający także przedstawienia teatralne i koncerty piosenki aktorskiej. Cyklicznie prezentowane są czeskie filmy w ramach Letniego Kina Plenerowego. 20 sierpnia odbędzie się gala WaPFiN 2010 – prezentacja najlepszych filmów amatorskich. Lato w WOK-u zakończą Dni Wałbrzycha.

Z oferty OSK na Podzamczu korzysta dziennie około osiemdziesięciorga dzieci. Przy dobrej pogodzie wszystko rozgrywa się na dworze. Najmłodsi najbardziej lubią chlapać się w małym basenie, nieco starsi preferują zajęcia sportowe. OSK zorganizował dwie piesze i jedną autokarową wycieczkę. W sierpniu planowane są kolejne - do Karpacza lub Janowic oraz do wrocławskiego ZOO. W razie niepogody do dyspozycji pozostają sale OSK. Można tam zagrać w bilard, „piłkarzyki”, hokeja, skorzystać z sali komputerowej.

Biblioteka pod Atlantami w lipcu miała przerwę. Nie znaczy to jednak, że czytelnictwo zamarło całkowicie. Różnorodną ofertę dla młodych czytelników miały filie biblioteki w poszczególnych dzielnicach. Od początku sierpnia wznowiła pracę biblioteka główna. Pracownia regionalna ma do zaoferowania „Filmową środę z Wałbrzychem w tle”. Z tego cyklu pozostały jeszcze trzy seanse: 11,18 i 25 sierpnia. Będą to : „Panna Nikt”, „Komornik” i „Sztuczki”.

Dzięki całkiem sporej ofercie wałbrzyskich instytucji kultury o mały włos umknąłby organizowany z udziałem Urzędu Miasta cykl niedzielnych wycieczek pod nazwą „Z mamą i tatą zwiedzam Wałbrzych”. A byliśmy świadkami całkiem sporego zainteresowania tym pomysłem ze strony wałbrzyszan. I nie byli to wyselekcjonowani pracownicy Ratusza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Muzyczna Sobota

Falstart Górnika

Utrudnienia w ruchu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~al 6-08-2010 9:27
czyli generalnie - nic się nie działo - spinka dla kolarzy, zawody konne i rowerowe dla małej grupy zainteresowanych, OSK i WOK dla dzieci. O resztę, czyli największą grupę zwykłych mieszkanców nie zadbano. Dlaczego nie ma żadnych koncertów, wystaw, pokazów? Wałbrzych umiera!!!
~Rebel Yell 6-08-2010 9:42
"Uczestnicy konferencji byli zadowoleni z oferty proponowanej wałbrzyskim dzieciom i młodzieży podczas tegorocznych wakacji" cos mi sie zdaje ze oni sa wiecznie zadowoleni, natomiast oferta wygladala tak smetnie jak ci panstwo na zdjeciu w smetnej swietlicy. Artykul jak w "Mlodym rolniku" za komuny.
~Di 6-08-2010 10:58
Rebell jak normalnie nie zgadzam się z tobą, to masz rację najważniejsze, że obecni na konferencji są zadowoleni a mieszkańcy to już inna inszość /nie po Polsku/. Ja mam wrażenie, że te imprezy co proponują to zawsze biorą w nich udział te same osoby z jednej i drugiej strony. Tak tak Wałbrzych kulturalnie umiera. Gminy ościenne lepiej sobie radzą z tym problemem. Tam jest oferta i do dzieci do dorosłych, zajęcia darmowe itp, itd.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Aktywne wakacje

Festiwal Smaków

Wyłonili wykonawcę

Paralotniarz w szpitalu

Dyduch z numerem 1