MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wakacje – podsumowania i plany

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 6 sierpnia 2010, 8:02
Aktualizacja: 13:09
Autor: Sven
Uczestnicy konferencji byli zadowoleni z oferty proponowanej wałbrzyskim dzieciom i młodzieży podczas tegorocznych wakacji
Fot. Sławomir Pawlik
W świetlicy środowiskowej przy ulicy Stefana Grota – Roweckiego odbyła się konferencja prasowa na temat wakacji w mieście. Podsumowano lipiec.

Odpoczywającego prezydenta Piotra Kruczkowskiego godnie zastępował wiceprezydent Marek Małecki. Przybyli także przedstawiciele Biblioteki pod Atlantami, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Ośrodka Społeczno – Kulturalnego, Muzeum w Wałbrzychu, Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Można powiedzieć, że wałbrzyskie instytucje kultury starają się urozmaicić wakacje młodzieży szkolnej, która z różnych względów pozostała w mieście. Z różnorodnej oferty skorzystały tysiące osób. Najbardziej oblegany był jedyny w mieście basen – ponad 14, 5 tysiąca, a trwające przez cały lipiec turnieje i zawody sportowo – rekreacyjne przyciągnęły 5,5 tysiąca uczestników.

W sierpniu OSiR ma do zaoferowania: turniej siatkówki plażowej – 14 VIII, Kryterium o Złotą Spinkę z udziałem wielu czołowych kolarzy – 20 VIII, nocny turniej koszykówki ulicznej – 27 VIII. Kontynuowane będą dotychczasowe działania sportowe przy 1, 6 i 7 gimnazjum, Ośrodku Palotyńskim na Podgórzu i na stadionie im. Janusza Kusocińskiego na Piaskowej Górze.

Wałbrzyskie muzeum skupiło się na popularyzacji wiedzy historycznej w formie zabaw, zagadek i konkursów. Ponadto w ramach warsztatów 810 osób poznawało tajniki złocenia, powstawania i wypalania porcelany, rozwijało swoją twórczą wrażliwość malując i rysując oraz lepiąc z gliny. W sierpniu czeka wszystkich zainteresowanych dalszy ciąg powyższych działań.

WOK rozpoczął wakacje od zlotu harleyowców, zorganizował warsztaty „Lato w teatrze”, zakończone „dyplomowym” przedstawieniem stworzonym przez uczestników. Wkrótce zaczyna się plener malarski, którego celem jest utrwalenie wałbrzyskiej starówki. W trzeciej dekadzie sierpnia odbędzie się VII Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy, zawierający także przedstawienia teatralne i koncerty piosenki aktorskiej. Cyklicznie prezentowane są czeskie filmy w ramach Letniego Kina Plenerowego. 20 sierpnia odbędzie się gala WaPFiN 2010 – prezentacja najlepszych filmów amatorskich. Lato w WOK-u zakończą Dni Wałbrzycha.

Z oferty OSK na Podzamczu korzysta dziennie około osiemdziesięciorga dzieci. Przy dobrej pogodzie wszystko rozgrywa się na dworze. Najmłodsi najbardziej lubią chlapać się w małym basenie, nieco starsi preferują zajęcia sportowe. OSK zorganizował dwie piesze i jedną autokarową wycieczkę. W sierpniu planowane są kolejne - do Karpacza lub Janowic oraz do wrocławskiego ZOO. W razie niepogody do dyspozycji pozostają sale OSK. Można tam zagrać w bilard, „piłkarzyki”, hokeja, skorzystać z sali komputerowej.

Biblioteka pod Atlantami w lipcu miała przerwę. Nie znaczy to jednak, że czytelnictwo zamarło całkowicie. Różnorodną ofertę dla młodych czytelników miały filie biblioteki w poszczególnych dzielnicach. Od początku sierpnia wznowiła pracę biblioteka główna. Pracownia regionalna ma do zaoferowania „Filmową środę z Wałbrzychem w tle”. Z tego cyklu pozostały jeszcze trzy seanse: 11,18 i 25 sierpnia. Będą to : „Panna Nikt”, „Komornik” i „Sztuczki”.

Dzięki całkiem sporej ofercie wałbrzyskich instytucji kultury o mały włos umknąłby organizowany z udziałem Urzędu Miasta cykl niedzielnych wycieczek pod nazwą „Z mamą i tatą zwiedzam Wałbrzych”. A byliśmy świadkami całkiem sporego zainteresowania tym pomysłem ze strony wałbrzyszan. I nie byli to wyselekcjonowani pracownicy Ratusza.

Czytaj również

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Po co nam Unia?

Studenci Uniwersytetu III Wieku spotkali się z Wicemarszałek Sejmu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~al 6-08-2010 9:27
czyli generalnie - nic się nie działo - spinka dla kolarzy, zawody konne i rowerowe dla małej grupy zainteresowanych, OSK i WOK dla dzieci. O resztę, czyli największą grupę zwykłych mieszkanców nie zadbano. Dlaczego nie ma żadnych koncertów, wystaw, pokazów? Wałbrzych umiera!!!
~Rebel Yell 6-08-2010 9:42
"Uczestnicy konferencji byli zadowoleni z oferty proponowanej wałbrzyskim dzieciom i młodzieży podczas tegorocznych wakacji" cos mi sie zdaje ze oni sa wiecznie zadowoleni, natomiast oferta wygladala tak smetnie jak ci panstwo na zdjeciu w smetnej swietlicy. Artykul jak w "Mlodym rolniku" za komuny.
~Di 6-08-2010 10:58
Rebell jak normalnie nie zgadzam się z tobą, to masz rację najważniejsze, że obecni na konferencji są zadowoleni a mieszkańcy to już inna inszość /nie po Polsku/. Ja mam wrażenie, że te imprezy co proponują to zawsze biorą w nich udział te same osoby z jednej i drugiej strony. Tak tak Wałbrzych kulturalnie umiera. Gminy ościenne lepiej sobie radzą z tym problemem. Tam jest oferta i do dzieci do dorosłych, zajęcia darmowe itp, itd.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Boguszów–Gorce też będzie miał swój budżet obywatelski

Seniorzy ze Szczawna–Zdroju są bardzo aktywni

Miasto chce poczynić kolejny krok ku budowie basenu odkrytego

Oferta pracy czeka na kierowcę

Wałbrzyski Aqua Zdrój przyłącza się do akcji "STOP Plastik"