MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

W Wałbrzychu walczymy o dobry wynik

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 18 września 2011, 7:25
Aktualizacja: 11:15
Autor: Sven
Fot. Sven
O Wałbrzychu i lewicowych kandydatach do parlamentu mówił na konferencji prasowej Grzegorz Napieralski, który w ten weekend odwiedził nasz region.

- Dzisiaj nie jest to już jakieś miasto gdzieś na południu, w którym była kopalnia, a może dwie czy trzy, a teraz nie ma żadnej. Wałbrzych ma świetne położenie. Są tu piękne krajobrazy, ale i duże możliwości gospodarcze. Sąsiedztwo Niemców i Czechów daje możliwości rozwoju i trzeba to wykorzystać. Aby to ułatwić, potrzebni są ambasadorowie tego regionu w parlamencie. Wiadomo, że aktywni posłowie i senator mogą wspierać prezydenta, starostę, zabiegać o środki z budżetu państwa, zachęcać inwestorów. Jako Sojusz Lewicy Demokratycznej będziemy dbali o ten region. Walczymy o dobry wynik – zapewnił przewodniczący partii.

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się przed remontowanym Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego, którego dyrektorką jest Danuta Marosz, „jedynka” na liście SLD do Sejmu RP w październikowych wyborach.

- To miejsce nieprzypadkowe. Teatr zarządzany przez Danutę Marosz stał się symbolem i wyznacznikiem rozwoju dla Wałbrzycha. To ważne, bo kultura, szczególnie w debacie politycznej często jest pomijana, a to przecież bardzo ważne, to nasza tradycja, historia i tożsamość. Serce rośnie, gdy patrzy się na osobę, która do swojej pracy podchodzi z pasją – mówił o kandydatce do Sejmu Grzegorz Napieralski.

Z kolei Danuta Marosz przedstawiła przybyłych kandydatów z ramienia SLD: Henryka Rataja – do Senatu oraz Marka Dyducha, Józefa Świątka i Bernadettę Tworzydło. Zaprosiła także Grzegorza Napieralskiego na Sylwestra:

- Przywitamy Nowy Rok w naszym amfiteatrze, który już w październiku będzie ukończony. Zapraszam serdecznie. Sylwester w Wałbrzychu będzie niezapomniany – Zachęcała Danuta Marosz i podziękowała Henrykowi Gołębiewskiemu za okazywana pomoc. Było to takie symboliczne „przejęcie pałeczki”. Henryk Gołębiewski nie startuje w tegorocznych wyborach. Wcześniej wieloletniemu parlamentarzyście, wojewodzie i marszałkowi podziękowania złożył przewodniczący Napieralski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny straci mandat?

Bieżnia jak się patrzy

PiS wciąż na czele

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~dyżio 18-09-2011 9:19
o lewica nagle ma pomysł na region ciekawe czy taki jak zlikwidowanie grodzkości sprzed laty? a może by tak zalac miasto i utwożyć zalew , zniwelować okoliczne góry itp.
~olo 18-09-2011 9:33
POkemonki nim zaczniecie pluć na SLD to nie zapomnijcie o tym ze to wasz koalicjant z Rady miasta i powiatu . Wiec nie piszcie źle o waszych przyjaciołach
~Danuta 18-09-2011 10:18
PO mówi NIE dla SLD
~olo 18-09-2011 11:17
| ~Danuta a które PO te w Wałbrzychu czy te w Warszawie ? i tu i tam PO ma koalicje z PO
~ 18-09-2011 11:52
juz ja wole na SLD oddac głos niz na PO
~Wyborca 18-09-2011 12:11
Kto na po i sld głosuje tego ja nie szanuje !!!
~ 18-09-2011 16:41
Ja spokojnie głosuje na PiS!
~ 19-09-2011 12:25
A ja zagłosuję na Kiliana!
~albin siwak 21-09-2011 2:01
Wydoopcyc PiS z Walbrzycha.Amen
~Pslowiec 21-09-2011 16:34
Tylko i wyłącznie PSL - Dzisiejsza konferencja PSL z Panią W-ce Marszałek Sejmu rewelacyjna kandydaci merytoryczni i wiarygodni Przygotowani do wypełniania mandatu Senatorskiego i Sejmowego POWODZENIA
~Andrzej 22-09-2011 10:29
Ludzie czy Wy nic nie rozumiecie ? trzeba głosować na ludzi do sejmu i senatu czy to z SLD czy PIS czy z Po , ale na ludzi związanych rzeczywiście od wielu lat z naszym miastem , a nie na spadochroniarzy , którzy się przyklejają do naszego miasta , choćby Pan Dyduch ciągle mówi o Wałbrzychu a nic dla niego nie zrobił i nie zrobi a na dodatek pogniewał się na swoje miasto i wybył mieszkać do Wrocławia . A Pan Swięczkowski? to aż z Sosnowca go przywiało , po co ? a w Sosnowcu to nie ma co naprawiać ? itp. No i czy ktoś napisze ,że mu się nie podoba czy nie PO czy SLD czy PIS to nie ma znaczenia , wybory pokażą jak chce większość społeczeństwa i nie powinniśmy sami siebie opluwać , wywalczyliśmy po to demokrację aby uszanować zdanie każdego , nie zgadzając się na nie .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy plac na Tunelowej

Zmarł symbol Wałbrzycha

Inkubator do końca roku

Spacery wstrzymane