REGION: W tenisa stołowego grali seniorzy i dzieci

Czwartek, 14 czerwca 2012, 16:41
Aktualizacja: 16:42
Oto garść najciekawszych wieści ze stołów tenisowych.

W Mistrzostwach Dolnego Śląska w tenisie stołowym z bardzo dobrej strony zaprezentowali się tenisiści z naszego regionu. Mistrzem Dolnego Śląska w kategorii wiekowej 60-69 lat został Zbigniew Okołotowicz. Srebro w kategorii 50-59 lat zdobył Stanisław Zagajewski. Tuż za podium uplasował się Stanisław Chaba.

Tymczasem w WOK-u zorganizowano turniej tenisa stołowego dla dzieci. W kategorii do 15 lat triumfował Maciej Prusek przed Tomaszem Paluchem, Radosławem Barnasiem i Leszkiem Szczerbą. W starszej kategorii wiekowej (do lat 20), najlepiej przy stole radził sobie Jakub Czarnecki, który w pobitym polu pozostawił Michała Szczerbę, Fabiana Ciurleję i Dawida Pietrzyka. W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna była Amanda Urbańska, a drugą lokatę zajęła Jessica Nawrocka.

Tymczasem w Mieroszowie w ramach odbywających się w tej miejscowości Dni Mieroszowa, jedną z atrakcji był turniej tenisa stołowego. I tu w rywalizacji zawodników do 20 lat zwyciężył Nikodem Wiśniewski przed Łukaszem Stachowiakiem i Tomaszem Paluchem. W kategorii open wygrał Tadeusz Żełajtys przed Piotrem Brzęckim i Olgierdem Nowackim. W Mieroszowie rywalizowali również zawodnicy stowarzyszeni w klubach. Tu wygrał Sylwester Poręba przed Pawłem Zdanowskim i Szymonem Skowronkiem oraz Robertem Słowikiem.