MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

W Świdnicy własne mieszkanie nawet za 1 procent wartości

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 10 listopada 2012, 6:18
Autor: red.
Fot. użyczone
Wysokie bonifikaty na wykup mieszkań w Świdnicy wprowadzone w życie. Dzięki temu mieszkańcy mogą skorzystać z ulg i wykupić swoje mieszkanie na własność. Zapłacą za to od 1 do 20 procent wartości.

Dotyczy to wszystkich budynków. Zasady sprzedaży lokali mieszkalnych ustalają trzy grupy wiekowe budynków, w których udzielane są nabywcom ulgi cenowe – budynki wybudowane do roku 1970, w przedziale wiekowym 1971-1985 oraz 1986-1995.

Mieszkańcy, którzy wykupują na własność wynajmowane do tej pory lokale, mają większy wpływ nie tylko na swoje mieszkania, ale także współdecydują o losach budynku – remontach, ulepszeniach. Praktyka pokazuje, że wraz ze zmianą własności rośnie świadomości i odpowiedzialności lokatorów. Zwyczajnie bardziej troszczymy się o swoje – mówi Arkadiusz Sobczak, dyrektor Departamentu Mienia Komunalnego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Większe bonifikaty zostały uchwalone przez Radę Miejską w Świdnicy pod koniec września, a uchwała obowiązuje od końca października. Dodatkową zachętą dla najemców płacących regularnie czynsz, którzy wykupują mieszkania pojedyncze, ale nie w budynkach w całości sprywatyzowanych jest zwiększenie bonifikaty o dodatkowe 2%, co jest zachętą i nagrodą dla sumiennie płacących czynsze.

Osoby, które mają zadłużenie mogą również liczyć na wykup z bonifikatą. W ich przypadku możliwe jest umarzanie zaległości przy wykupie ze względu na ważny interes dłużnika i ważny interes publiczny. Nie dzieje się to automatycznie, bo każda ze spraw analizowana jest indywidualnie.

Preferencyjne warunki dotyczą wniosków złożonych na wykup mieszkania komunalnego do końca grudnia 2014 r.

Więcej informacji na stronie http://um.swidnica.pl/pages/posts/wlasne-mieszkanie-nawet-za-1-procent-496.php

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmieci im nie ubywa

Szczawno wyróżnione

Zatrzymać w służbie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~żul 10-11-2012 12:29
1% wartości mieszkania dla zubożałych urzędników i ich rodzin!
~tritititu 13-11-2012 19:20
żulu drogi, pewnie i częściowo masz rację, ale czemu w Wałbrzychu nie można liczyć na akie akcje i przeprowadzenie ich z powodzeniem?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kierownik wciąż poszukiwany

Remontują Niepodległości

Miasto broni strażników

Duda w Wałbrzychu

Nasi wśród wyróżnionych