MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

W świat książki z Wojciechem Cejrowskim

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 23 listopada 2014, 11:00
Aktualizacja: 22:36
Autor: opr.red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskiej Galerii Victoria odbyło się spotkanie z Wojciechem Cejrowskim, podczas którego opowiadał on o swoich ostatnich podróżach, odpowiadał na pytania licznie zgromadzonych słuchaczy, podpisywał książki i pozował do wspólnych zdjęć. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania z Wojciechem Cejrowskim.

Wojciech Cejrowski (ur. 27 czerwca 1964 w Elblągu) – polski dziennikarz radiowy, satyryk, podróżnik, autor książek i publikacji prasowych.

Wojciech Cejrowski podróżował dotychczas po blisko 60 krajach na 6 kontynentach. Najczęściej jeździ do Amazonii, dokumentując życie zamieszkujących ją Indian i Metysów. Brał udział m.in. w pieszym pokonaniu bagnistej puszczy Darien, na granicy Kolumbii i Panamy (1996) oraz przejeździe trasy Camel Trophy, w Gujanie (1996), w ramach której dotarł m.in. do odległych osad plemienia Wai Wai.

Wydał kilka książek; część z nich (Kołtun się jeży, Młot na lewicę i Sól do oka) to pozycje z dziedziny publicystyki i humoru politycznego. Pozostałe to książki podróżnicze. "Gringo wśród dzikich plemion" otrzymała nagrodę Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera dla najlepszej książki podróżniczej roku 2003.

źródło: www.pl.wikipedia.org

Dzisiaj w Galerii Victoria wiele atrakcji czeka głównie na najmłodszych. Zaplanowano warsztaty i liczne konkursy z nagrodami, będzie też prezentacja i degustacja Yerba Mate, kiermasz książki i spektakl Akademii Wyobraźni. Organizatorzy zapraszają do Galerii Victoria od godziny 13:00.

Czytaj również

Bezpieczeństwo w wakacje

Popierają Dudę

Mierzą prędkość

Zagospodarowali szczyt

Duda w Wałbrzychu

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Przyjedzie Duda

Czysto na Chełmcu