MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 26 maja
im. Filipa, Pauliny

W niedzielę Letnia Serenada

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 18 sierpnia 2010, 12:40
Aktualizacja: 12:41
Autor: Sven
Fot. organizatorzy
W niedzielę 22 sierpnia na wałbrzyskim Rynku zabrzmi IV Letnia Serenada. Tym razem zaplanowane zostały dwa koncerty.

O godzinie 12.00 swoje piosenki zaprezentują laureaci IV Sudeckiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, który odbył się w czerwcu w sali Filharmonii Sudeckiej. Tym razem kilkunastu młodych artystów będzie mogło zaśpiewać przed dużo większą publicznością. Zapowiada się dobra zabawa z przebojami lubianymi przez dzieci oraz, do czego nie zawsze się przyznają, także rodziców.

O godzinie 18.00 wystąpi Krzesimir Dębski w towarzystwie Anny Jurksztowicz i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu pod dyrekcją Dariusza Mikulskiego. W programie znajdą się, przede wszystkim, znane z kina i telewizji utwory skomponowane przez Krzesimira Dębskiego

Artysta, który jest niewątpliwą gwiazdą nie tylko naszej Letniej Serenady, pochodzi z Wałbrzycha. Jest muzykiem wszechstronnym. Gra na fortepianie i skrzypcach. Jako kompozytor i aranżer odnosi sukcesy prawie w każdym gatunku muzycznym. Liczbę jego kompozycji już dawno podaje się w dziesiątkach. Najbardziej znana jest chyba muzyka z serialu „Na dobre i na złe”, ale nie zapominajmy o takich filmach jak „Kingsajz”, „W pustyni i w puszczy”, „Ogniem i mieczem” czy serialach: „Sfora”, „Ranczo” i wielu innych. Jego twórczość jest doceniana od kilkudziesięciu lat, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia na prestiżowych festiwalach i konkursach.

Anna Jurksztowicz znana jest bardziej nieco starszej publiczności, ponieważ w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych zdobywała nagrody na festiwalach, a takie tytuły jak: „Stan Pogody”, „Diamentowy kolczyk” czy „Hej man” zapisały się w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Mamy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów. Przypominamy także o wejściówkach, które mamy dla naszych czytelników. Szczegóły znajdziesz na naszym portalu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dzień Teatru Publicznego

CYRKonia – wakacyjne warsztaty

Wałbrzych Centrum

Lokale na sprzedaż

BWA też otwarte

Dolny Śląsk liderem

WOK z BMK

Raport prezydenta