Czytających: 5483

Wałbrzych, Szczawienko: W końcu zwycięstwo. Brawo Juventur!!!

Wtorek, 15 września 2009, 10:40
Aktualizacja: 11:34
W końcu piłkarze beniaminka klasy okręgowej zaskoczyli pozytywnie swoich kibiców. Rozgromili na boisku Czarnych Iskrę Jaszkowa Dolna 4:0 i opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Pierwszy gol dla gospodarzy tego spotkania padł w 17 minucie. Po strzale Edwarda Chałupki piłkę udało się wybić golkiperowi gości, ale zrobił to tak niefortunnie, że ta trafiła w rękę jednego z obrońców. Sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Sebastian Szkudlarek. 7 minut później było już 2:0, a bramkę głową zdobył Błażej Gromniak. Gospodarze poszli za ciosem i po fatalnym błędzie Marcina Juszczyka w 40 minucie do pustej bramki trafił Tomasz Mrozowski.

W drugiej połowie oba zespoły stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji, ale jedynego gola w tej części meczu po dokładnej wrzutce Grzegorza Bachmatiuka zdobył w 58 minucie Tomasz Mrozowski.

Juventur w końcu odbił się od dna i po 5 kolejkach z 4 punktami zajmuje 13 miejsce w tabeli okręgówki. Prowadzi Górnik Gorce, który po bramce z 52 minuty Pawła Frasia zwyciężył na wyjeździe Kryształ Stronie Śląskie 1:0.

Juventur Wałbrzych - Iskra Jaszkowa Dolna 4:0 (3:0)
Juventur: Jasiński - Bachmatiuk, Sebastian Szkudlarek (67' Hudzik), Błażej Gromniak, Stawiński (70' Korulczyk), Dydrych (63' Błaszyk), Kamil Szkudlarek, Cupiał, Chałupka, Mrozowski, Marcinkowski (55' Rzepecki)
Iskra: Juszczyk Marcin - Migocki, Matias, Moskalski, Horka, Ściebura, Kastelnik, Śliwiński, Łatka, Szpakowicz, Matusik oraz Wcisło, Gdowik, Górski, Szkodziński i Juszczyk Mateusz