MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W czwartek sesja Rady Miasta

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 26 października 2011, 21:07
Aktualizacja: 21:14
Autor: Sven
Fot. użyczone
Czwartkowa sesja Rady Miasta powinna przynieść kilka rozstrzygnięć. Niektóre budzą spore emocje.

Punkt 17 to Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego. Chodzi oczywiście o mandat Przewodniczącej Rady Miasta Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej, która 8 listopada, na 1 posiedzeniu Sejmu RP VII kadencji złoży uroczyste ślubowanie. Tu nie będzie kontrowersji, co najwyżej chwile wzruszenia, kwiaty, ostatnie wspólne zdjęcia i pożegnania.

Jednak wcześniejsze punkty: 10. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie likwidacji jednostki budżetowej gminy Biuro Obsługi Socjalnej w Wałbrzychu i 11. Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie utworzenia gminnej jednostki organizacyjnej – Biuro Obsługi Jednostek Gminy mogą wzbudzić dyskusje i sporo emocji, bo swoją obecność na sesji zapowiedziały osoby, których te uchwały bezpośrednio dotyczą: pracownicy administracji wałbrzyskich szkól podstawowych i gimnazjalnych oraz przedszkoli.

W liście, który dotarł do naszej redakcji czytamy, między innymi:
„Nie mamy wsparcia z żadnej strony, każdy jest zastraszony i boi się zabrać głos w naszej sprawie”. Autorzy listu nie precyzują, o kogo chodzi, ale można się domyślać, że o opozycyjnych radnych i związki zawodowe. Co prawda, na posiedzeniu jednej z komisji szef wałbrzyskiej „Solidarności” Radosław Mechliński przekonywał, że likwidacja Biura Obsługi Socjalnej nie jest dobrym posunięciem, ale innych śladów jego działalności w tej sprawie nie zauważyliśmy. Prezydent Roman Szełemej stwierdził, że pracę 49 osób może z powodzeniem wykonywać 6-7 osób, ale z taka liczba nie zgadzał się nawet Robert Hadaś, w końcu skarbnik i księgowy.

Według pomysłodawców tych zmian chodzi o racjonalizację funkcjonowania Urzędu Miasta i oszczędności ratujące walący się budżet miasta. Zobaczymy w czwartek, czy radni, w zdecydowanej większości ci sami, którzy przyjmowali nierealny budżet, nadal będą bronić swojego zdania. A może liczby i koalicyjne mariaże nie przesłonią jednak zwykłego człowieka pracy?

Czytaj również

Nobel dla Tokarczuk!

Lewica z pomysłami

Niepewny los basenu

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~pierwszy 26-10-2011 22:31
ciekawe co z tego wyniknie i czy radni o lewackich pogladach poprą prezydencki projekt
~ 26-10-2011 23:09
na strefę niech idą tam są wolne miejsca na kierownicach
~trzeci 26-10-2011 23:23
wyobrazasz sobie jak pani np. w wieku 51 lat moglaby pracowac przy produkcji kierownic?
~trzeci 26-10-2011 23:31
wyobrazasz sobie jak pani np. w wieku 51 lat moglaby pracowac przy produkcji kierownic?
~benkmen 27-10-2011 1:41
W ramach ratowania budżetu najlepiej "sprzedawać" prawie za frico ziemię z "99 % bonifikacją" . Kto radnych do tego przekonywał??
~jan 27-10-2011 8:02
wiekszosc z tych osob glosowala na szelemeja a teraz placz i zgrzytanie zebami jedyniie wws bedzie przeciw zobaczycie
~ 27-10-2011 8:52
Chcieliscie doktorka to macie
~J-23 27-10-2011 23:59
Nie tylko w Wałbrzychu ale w całym kraju radni,posłowie,senatorowie biora za dużo pieniedzy w skali roku to są niesamowite pieniadze.Jednym zabiera sie pracę nie patrzac na wiek człowieka innym daje sie miesiecznie takie pieniądze że to az niesmaczne.Niw jeden emeryt za cały rok nie bierze tyle co senator miesiecznie.Premier obiecywał że zmmniejszy ilosc nierobów słowa nie doptrzymał niestety,a my oczekujemy że w naszym miescie "WYBRAŃCY" słowa dotrzymaja.?Kolesiostwo i nic wiecej.Kto i kiedy rozliczy złodziei którzy doprowadzili dpo takiego stanu nasze miasto .?
~AAA 28-10-2011 0:02
Do BENKMENA--- przestan z ta ziemia nawet za darmo bym tego nie chciał.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Aktywny kandydat

Lewica apeluje o udział w wyborach

Nietuzinkowa postać

Pakt dla kobiet

Obchodzili rocznicę