Czytających: 5048

Europa: W ćwierćfinale z Serbią

Piątek, 30 lipca 2010, 14:22
Aktualizacja: 14:23
Polscy koszykarze podczas Mistrzostw Europy do lat 18 przegrali w ostatnim meczu fazy grupowej z Francją 65–69 i w ćwierćfinale nasi zmierzą się z reprezentacją Serbii.

Ostatni mecz fazy grupowej pomiędzy Polską a Francją miał bardzo wyrównany przebieg.

Pierwszą kwartę wygrali Francuzi czterema punktami. W drugich 10 minutach ekipa trójkolorowych starała się odskoczyć na większą liczbę punktów i ta sztuka Francuzom się udała. Po dwóch kwartach Polacy przegrywali 31-39. Trzecia kwarta w wykonaniu biało-czerwonych była najlepsza. Nasi zdołali zniwelować przewagę Francuzów do zaledwie 4 punktów. W ostatniej kwarcie, mimo olbrzymiej ambicji, bardziej doświadczona drużyna Francji utrzymała przewagę i ostatecznie wygrała 69-65.

Piotr Niedźwiedzki, wychowanek Górnika Wałbrzych, zagrał w tym meczu 13 minut. W tym czasie oddał trzy rzuty za 2 punkty, z których dwa były celne. Na koncie oprócz 4 zdobytych punktów Niedźwiedzki zapisał jeszcze 3 zbiórki, 1 przechwyt i 2 bloki.

Teraz czas na ćwierćfinały. Polska trafiła na Serbię. Jest to rywal niewygodny, ale z pewnością w zasięgu młodych polskich koszykarzy.