MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

W BWA dyskutowano o fotografiach Ślusarczyka

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 12 stycznia 2019, 14:21
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA przy ulicy Słowackiego odbyło się spotkanie, podczas którego dyskutowano na temat fotografii Andrzeja Ślusarczyka.

Okazją do spotkania i do rozmów była wystawa zdjęć Andrzeja Ślusarczyka, której wernisaż odbył się w WGS BWA 14 grudnia ubiegłego roku. Z przyczyn niezależnych autor fotografii nie mógł przybyć na wczorajsze spotkanie, na którym zjawił się jednak jego brat Jacek, który opowiadał o pasji brata, odziedziczonej po ojcu - również znanym fotografie. Jacek Ślusarczyk opowiadał o wspólnych wyprawach fotograficznych, o podróżach, o pracy podczas dokumentowania wielu różnych wydarzeń i miejsc, o zaangażowaniu z jakim Andrzej Ślusarczyk podchodził do swojej pracy i o głęboko zakorzenionej rodzinnej tradycji fotografowania. Spotkanie prowadził Alek Ziółkowski. Wystawę fotografii Andrzeja Ślusarczyka można oglądać do 13 marca br.

Andrzej Ślusarczyk, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, urodził się w Dzierżoniowie, mieszka natomiast w Wałbrzychu. Fotografią zajmuje się od piętnastego roku życia, czyli od 1968 roku. Brał udział w około 150 ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach fotograficznych, które były prezentowane na 5 kontynentach. Za swoje zdjęcia otrzymał wiele nagród, między innymi w Helsinkach, Southampton, Sydney, Londynie czy Bangkoku, a w 1987 roku otrzymał tytuł FIAP Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotografii. Andrzej Ślusarczyk jest również współautorem kilku książek, wśród których warto wymienić takie pozycje jak "Mistrzowie polskiego pejzażu” czy „Akt w polskiej fotografii”. Wydał również swój autorski album "Wałbrzych – Powidoki”, który można kupić w WGS BWA.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Strefa szkoli zdalnie

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Nowy projekt Szaniawskiego

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~wal 12-01-2019 22:47
I jakie wnioski z tej dyskusji? Panie Ślusarczyk- fajnie ale kogo to poza Panem obchodzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Ortopedia nie przyjmuje

Premiera online w Lalkach

Raport prezydenta

Nagminnie łamią przepisy