MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

VII Święto Pieroga za pasem

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Czwartek, 19 sierpnia 2010, 14:15
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 8:19
Autor: PAW
W Czarnym Borze można co roku zasmakować znakomitych pierogów
Fot. red
Już za nieco ponad miesiąc w Czarnym Borze odbędzie się VII Święto Pieroga. Patronat medialny nad imprezą sprawuje portal internetowy Wałbrzyszek.

Tegoroczne Święto Pieroga, która to impreza jest jedną ze sztandarowych imprez organizowanych w gminie Czarny Bór, odbędzie się 25 września.

Wtedy to wszystkie zainteresowane osoby będą rywalizować w konkursie na „Mistrza Pieroga 2010". Regulamin i kartę zgłoszeniową można pobrać ze strony internetowej Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Każdy uczestnik konkursu otrzyma od organizatorów nagrodę. Nikt z uczestników nie wychodzi z pustymi rękami. W tym roku przy Święcie Pieroga zostanie przeprowadzona impreza pod nazwą I Festiwal Kultury Ludowej „Korona Trójgarbu", który to festiwal w przyszłym roku będzie zorganizowany jako oddzielna impreza. Przy okazji obu imprez odwiedzą nas rzemieślnicy i delegacje z Ukrainy, Niemiec i Czech. Wystąpią takie zespoły ludowe jak „Grzędowianki", „Starobogaczowianie", „Echo" z Lubawki oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych" w nowym repertuarze ze Śląska Spiskiego.

Patronat nad imprezą objęła Poseł na Sejm Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz Wójt Gminy Czarny Bór Andrzej Chmielewski. Patronem medialnym jest portal Walbrzyszek.

Sponsorami imprezy są: Kopalnie Melafiru „Mineral" z Czarnego Boru oraz Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. Organizacyjnie wesprze imprezę Fundacja Edukacji Europejskiej z prezesem Mariolą Kruszyńską na czele oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury z dyrektorem Jarosławem Buzarewiczem na czele.

Zapraszamy wszystkich 25 września do Czarnego Boru. Początek o godzinie 16.00.

Czytaj również

Kuchciński nie zaszkodził

Pieniądze dla działkowców

Ratują koźlęta

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Rebel Yell 19-08-2010 18:28
"Na czele" to palcem kolko.
~do Rebel Yell 19-08-2010 20:12
Aleś się wykazał!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dyduch z numerem 1

Ugoszczą najlepszych

To praca dla Ciebie

Krokiet na przyjaciela

Co ze stadionem?