Wałbrzych: Victoria Wałbrzych trzecia w Pucharze Wiosny

Poniedziałek, 21 marca 2011, 15:19
Aktualizacja: Wtorek, 22 marca 2011, 1:09
Autor: MDvR
V edycja Piłkarskiego Turnieju młodzików „Puchar Wiosny 2011”, która odbyła się 19 marca w hali wałbrzyskiego OSIR–u zgromadziła na starcie 12 drużyn. Początkowo podzielone one zostały na trzy grupy eliminacyjne.

Następnie utworzone zostały cztery grupy 3-drużynowe według zajętych miejsc w poprzedniej fazie zawodów. Do grupy finałowej awansowały: Lechia Dzierżoniów, Victoria Wałbrzych, a także Górnik Polkowice. Wielkim przegranym okazała się drużyna Zagłębia Lubin, która posiadała bardzo silny wyrównany zespół, a nie awansowała do finału.

W finale Lechia Dzierżoniów pokonała 2:0 Victorię i przegrała 2:3 z Górnikiem Polkowice. Górnik Polkowice w meczu z Victorią uratował remis (2:2), mimo iż przegrywał już 0:2. Tak więc w turnieju zwyciężyła drużyna Górnika Polkowice przed Lechią Dzierżoniów i Victorią Wałbrzych.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Dominika Więcka z Victorii, najlepszym bramkarzem Kamila Kucharskiego z Lechii Dzierżoniów, królem strzelców został Dawid Wasilewski z Lechii Dzierżoniów, najlepszą zawodniczką Natalia Rabiega z drużyny Marcinki Kępno, a najmłodszym zawodnikiem był Radek Cielemięcki z PWSZ Wałbrzych.

Wszystkie zespoły otrzymały piękne puchary, zawodnicy medale, a wyróżnieni piłkarze mnóstwo wspaniałych upominków od sponsorów imprezy, którymi byli: Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, Przewodnicząca Rady Miasta Wałbrzycha, Almar Sport, MZB Wałbrzych, Toyota Nowakowski, cukiernia Świerczyńscy, Apteka „Na Skale”. Szczególne podziękowania dla Salonu Nissan JM. Mazur oraz Mercedes-Benz Mirosław Wróbel z Wrocławia, którzy uszczęśliwili dzieci różnorodnymi prezentami.