Czytających: 4419

Zawiercie: Victoria PWSZ sobie nie radzi

Czwartek, 26 listopada 2015, 16:36
Aktualizacja: 16:37
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych najwyraźniej przeżywają ciężkie chwile. Wczoraj przegrali kolejny mecz. Tym razem w ramach Pucharu Polski.

Kilka dni wcześniej wałbrzyscy siatkarze przegrali w Zawierciu w meczu o ligowe punkty 0-3. Wczoraj w meczu Pucharu Polski, który również odbył się w Zawierciu, ponownie lepsi byli gospodarze, którzy zwyciężyli znów gładko 3-0.

W pierwszym secie wałbrzyszanie schodzili na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8-7. Później mecz miał bardzo wyrównany charakter i często na tablicy widniał remis (18-18). W wyrównanej końcówce lepiej radzili sobie miejscowi i to oni wygrali do 23.

W drugiej partii też w początkowych fragmentach gra toczyła się niemal punkt za punkt. Prowadziła częściej ekipa z Zawiercia, ale minimalnie (8—7, 11-10). Później kilka dobrych akcji wałbrzyszan dało nam prowadzenie 18-16. Jednak Warta wzięła się do roboty i bardzo szybko odrobiła straty i wyszła na prowadzenie 22-19. Seta gospodarze wygrali do 21.

Trzecia partia miała podobny charakter do dwóch wcześniejszych. Wyrównany set, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale w decydującej fazie seta to znów miejscowi byli górą. Prowadzili 18-17, a wygrali do 20.

Warta Zawiercie – Victoria PWSZ Wałbrzych 3-0 (25-23, 25-21, 25-20)