Czytających: 6283

Wałbrzych: Victoria nie dała szans rywalom

Niedziela, 14 września 2014, 12:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 września 2014, 10:54
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych w bardzo dobrym stylu wygrali turniej o Puchar Prezesa Zakładów Koksowniczych.

Najpierw nasz zespół zmierzył się z Jastrzębskim Węglem, złożonym z zawodników występujących w drużynach młodzieżowych. Nasz rywal nie był zbyt wymagającym przeciwnikiem, bowiem podopieczni Krzysztofa Janczaka wygrali gładko 3-0, w setach do 17, 19 i 19. Mecz bez historii.

W drugim meczu turnieju Jastrzębski Węgiel nie dał rady AZS-owi Stal Nysa. Zespół z Nysy wygrał 3-1, choć to spotkanie było nieco bardziej wyrównane niż poprzednie. Nysa wygrała pierwszego seta do 23, drugiego do 21. W trzeciej partii zwyciężyli zawodnicy Jastrzębskiego do 21, ale w czwartej wszystko wróciło do normy i Stal wygrała do 15.

Ostatni mecz turnieju zadecydował o tym, kto wygra całą imprezę. Dodatkowym smaczkiem był fakt, że obie ekipy już na początku października zmierzą się w spotkaniu o ligowe punkty w rozgrywkach I ligi. Victoria wygrała to spotkanie 3-0, choć sety były dość wyrównane. Pierwszy nasi wygrali pewnie do 21, ale w drugim musieli się namęczyć, by wygrać do 22. Najbardziej wyrównana była trzecia partia, która wałbrzyszanie wygrali na przewagi do 25.