Wałbrzych: VI Bieg Uzdrowiskowy na Chełmiec o Puchar Burmistrza Szczawna Zdroju

Wtorek, 14 maja 2013, 10:50
Aktualizacja: 15:32
Autor: red
11 maja w Szczawnie Zdroju odbył się VI Uzdrowiskowy Bieg na Chełmiec o Puchar Burmistrza.

Po ubiegłorocznej wysokiej frekwencji tym razem na starcie biegu głównego stanęło nieco mniej zawodników. Sporą część biegaczy lokalnych zapewne odstraszyły padające od kilku dni deszcze przez co trasa była błotnista i śliska. Niewielki fragment trasy organizatorzy postanowili nawet zmienić i poprowadzić obejściem przez las. Jednak takie warunki nie odstraszyły najtwardszych biegaczy i na szczyt Chełmca dobiegło 68 zawodników.

W tym roku po raz pierwszy partnerem sportowym biegu został DECATHLON w Szczawnie Zdroju fundując bony zakupowe, które można zrealizować w sieci sklepów w całej Polsce. Dodatkowo bieg wsparły firmy: VICOTEL, MARCCO, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina oraz Teatr Zdrojowy im. H. Wieniawskiego. Przed biegiem na Chełmiec w Szczawieńskim Parku Zdrojowym odbyły się również biegi dla dzieci pod szyldem corocznej akcji POLSKA BIEGA. Dzięki zaangażowaniu nauczyciela, a zarazem radnego powiatu wałbrzyskiego Arkadiusza Muchy, na starcie w tę mało ciekawą pogodę stanęło blisko 30 uczniów szkół i przedszkolaków. Tradycyjnie najmłodsi zawodnicy otrzymali drobne upominki oraz pamiątkowe medale.

O 11:30 wiceburmistrz Urszula Burek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Szczawna Zdroju Stanisław Borkusz dokonali otwarcia głównej imprezy, czyli VI Biegu Uzdrowiskowego na Chełmiec. Po starcie honorowym biegacze udali się na linię startu zlokalizowaną obok Hotelu Dworzysko, skąd o 12:00 wyruszyli na prawie 10 kilometrową trasę z metą na szczycie Chełmca. Kobiety zostały dowiezione na 4 kilometr trasy, skąd wystartowały również w samo południe i do pokonania miały 6 km.

W kategorii OPEN wśród mężczyzn wygrał Leszek Zając z Wałbrzycha pokonując dystans 9,6 km w czasie 42:57. Drugi na mecie zameldował się Mirosław Kaczuga - Dęby Wałbrzych (44:04). Trzecią pozycję wywalczył Jerzy Uliasz - LKS Iskra Jaszkowa Dolna (44:42). Wśród pań najlepsza okazała się Joanna Blitek - Dęby Wałbrzych (35:32) przed Agatą Dereń - LKS Iskra Jaszkowa Dolna (36:51). Trzecia na metę dotarła Paulina Kosteczka - KB Maniac Poznań (38:12).

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na VII Bieg Uzdrowiskowy na Chełmiec za rok. Mamy nadzieję, że uda nam się przekroczyć magiczną 100 uczestników w biegu głównym.