MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 maja
im. Jaromira, Justyny

V Gala Ambasadorów Wałbrzycha

Wiadomości: Książ
Niedziela, 3 kwietnia 2016, 16:55
Aktualizacja: Piątek, 8 kwietnia 2016, 17:11
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Balowej Zamku Książ odbyła się V Gala Ambasadorów Wałbrzycha. Tytuł Ambasadora co roku otrzymują znane, zasłużone osoby ze świata sportu, kultury czy polityki mające istotny związek z Wałbrzychem a kapituła przyznająca nominacje składa się z Ambasadorów, którzy tytuł ten otrzymali w latach poprzednich.

W latach ubiegłych tytułem Ambasador Wałbrzycha uhonorowani zostali: Joanna Bator, Krzysztof Ignaczak, Tomasz Siemoniak, Andrzej Adamek, Krzesimir Dębski, Marek Starybrat, Olga Tokarczuk, Agnieszka Wieszczek-Kordus, Leszek Lichota, Jan Lityński, Maciej Szczepaniak i Urszula Włodarczyk. W tym roku grono Ambasadorów Wałbrzycha powiększyło się o kolejne 3 osoby. Nowymi Ambasadorami zostali:

Marek Arcimowicz - fotograf, podróżnik, alpinista i wykładowca akademicki. Od roku 2000 fotograf magazynu National Geographic Polska. Swoje prace publikował w National Geographic Traveller, Focus, Geo, Voyage, Gazecie Wyborczej i w Newsweeku. Jest współautorem górskiej edycji WOŚP.

Dariusz Baranowski - kolarz szosowy, komentator sportowy. Jest uważany za najlepszego polskiego kolarza przełomu wieków. Trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, ośmiokrotny Mistrz Polski. W roku 1998 zajął 12 miejsce w Tour de France.

Piotr Krupa - biznesmen, współzałożyciel spółki KRUK S. A. a od 2003 roku prezes jej zarządu. Ukończył wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Karierę zawodową rozpoczął w 1997 roku jako wspólnik w spółce cywilnej "Kuźnicki i Krupa". W 2013 roku uzyskał 8 pozycję w rankingu FORBES - Liderzy Biznesu.

Jak podkreślali organizatorzy celem Gali jest nie tylko wyróżnienie zasłużonych osób czy promocja miasta poprzez Ambasadorów, ale również coroczna, tradycyjna już zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. W tym roku na aukcji pojawiły się między innymi takie przedmioty jak zdjęcie Marka Arcimowicza, ręcznie robiona lalka, koszulka kolarska Dariusza Baranowskiego, koszulka piłkarska Roberta Lewandowskiego z autografem piłkarza, obraz "Przemijanie" Dariusza Ślusarskiego, serwis porcelanowy, biżuteria i Kordzik Honorowy Marynarki Wojennej. W czasie aukcji uzyskano kwotę przekraczającą 33 000 złotych, która w całości zostanie przekazana na cele dobroczynne. Zakończeniem Gali Ambasadorów Wałbrzycha był koncert Renaty Przemyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wałbrzych Centrum

Tunel w Szczawnie

Stracą pracę

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~emigrant 3-04-2016 11:37
Ja dziekuje za takich ambasadorow jak Siemioniak czy dziennikarzy wyslugujacych sie wrogim polsce media jak GW czy National Geographic (Hubert Burda Media – polska filia niemieckiego holdingu Hubert Burda Media Holding GmbH & Co. KG.). Pewnej pani bedacej honorowa obywatelka Nowej Rudy juz odbieraja to obywatelstwo za antypolskie wypowiedzi w TV. Skonczcie juz z tymi festiwalami samouwielbienia lewicowych apatryd plujacych na nasz kraj bo innego nam nikt nie udostepni, a w europie poklepia i i tak wyzwa od polaczkow za plecami.
~podzamcze 4-04-2016 1:00
Panie emigrant_ wynocha z Walbrzycha ! Jak sie nie podoba -Warsiawka czeka.
~cygan 4-04-2016 8:56
Na ambasadorów nadaje się dwóch muzyków z zespołu 123.
~Slavik 8-04-2016 13:19
Są TU jacyś Słowianie?
~emigrant 12-04-2016 18:29
No ja jestem Polakiem czyli Slowianinem. Reszta widze to drugi sort, czyli ktorych z polskoscia laczy jedynie dowod osobisty i ogledna znajomosc jezyka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zarząd Powiatu z absolutorium

Co słychać w Wałbrzychu?

Raport prezydenta

Pasja nauczania

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje