Czytających: 4352

Zagórze Śląskie: V Bieg na Zamek Grodno

Wtorek, 1 maja 2012, 11:03
Aktualizacja: 11:03
Długi majowy weekend wałbrzyscy biegacze rozpoczęli „V Biegiem na Zamek Grodno”.

W słoneczny dzień na starcie w Zagórzu Śląskim stanęło 69 biegaczy i miłośników Nordic Walking z Wałbrzycha i nie tyko. Na wałbrzyskie biegi coraz częściej przyjeżdżają zawodnicy z dość odległych miejscowości. Tym razem gościliśmy kilkuosobową reprezentację z Jaszkowej Dolnej, zawodników z Wrocławia, Legnicy, Polanicy, Lublińca, Oławy czy nawet z Pasłęka i Gdańska.

Główną trasę, liczącą 8 km i poprowadzoną ścieżkami dookoła góry Chojna, przez zabytkową zaporę jeziora Bystrzyckiego z metą na dziedzińcu Zamku Grodno, jako pierwszy pokonał Dariusz Kruczkowski reprezentujący klub Regle Szklarska Poręba z czasem 30 minut 14 sekund. Drugi na metę wbiegł Robert Kubiak – JTST Jedlina Zdrój (31:29), a trzeci Piotr Holly – UM Szczawno Zdrój (32:24). Kobiety rywalizowały na krótszej trasie (4 km). Na tym dystansie zwyciężyła Katarzyna Chomiak – JTST Jedlina Zdrój (24:18) przed Anną Chomicz-Szabłowską – Kowary (25:25) i Zofią Kot – Bielawa (26:19). Podziękowania za pomoc w organizacji biegu należą się Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu oraz Zbigniewowi Wojcieszakowi za miłe przyjęcie na Zamku Grodno, a finansowo przedsięwzięcie wsparli Gmina Walim, Hotel Borys oraz Mc Donalds.