MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uwiecznili Wałbrzych dla potomności

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 27 sierpnia 2010, 7:42
Aktualizacja: 7:42
Autor: Sven
Zainteresowanie wystawą było umiarkowane
Fot. Krzysztof Żarkowski
W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż poplenerowej wystawy Waldenburgiensis III.

Celem pleneru, który honorowym patronatem objął prezydent Piotr Kruczkowski, było zatrzymanie i utrwalenie na płótnie poprzemysłowego wałbrzyskiego krajobrazu. Przez ponad dwa tygodnie trzynaście osób w mieście i jego okolicach szukało tematów najbliższych ich wrażliwości.

Byli to: Stanisław Białowąs, Joanna Chmielewska, Georgij Drotenko, Katarzyna Spytek, Zdzisław Szpak, Magdalena Bieniek – Pietruszka, Barbara Malinowska, Krystyna Sarnowska, Danuta Polakowska – Rawicka, Anita Wach, Leokadia Gerot, Danuta Kucharska i Bogumiła Stęszewska.

Powstało w ten sposób kilkadziesiąt obrazów, które można oglądać w Galerii 48 w WOK – u na Białym Kamieniu. Na razie, bo dyrektor Jarosław Buzarewicz zapowiedział, że znajdzie się dla nich odpowiednie miejsce w Starej Kopalni.

Ponadto Stanisław Białowąs wygłosił postindustrialny wiersz o Wałbrzychu, a Prezydent Kruczkowski pochwalił niepowtarzalną urodę naszego miasta i wręczył uczestnikom pleneru upominki.

Dla skutecznego przebiegu całego przedsięwzięcia ważne było również wsparcie materialne i organizacyjne kandydatki na urząd prezydencki - Bogusławy Czupryn, dyrektora Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia - Kazimierza Szewczyka i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wałbrzyskiego - Jana Jóskowskiego.

Czytaj również

Spotkania czytelnicze

Co ze stadionem?

Kuchciński nie zaszkodził

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Rebel Yell 27-08-2010 7:58
Nie lapie to Czupryn dorzuca sie do imprezy na ktorej promuje sie nasze slonce ze swoim specjalista od festynow ? Z pewnoscia laczy ich wszystkich milosc do Walbrzycha.
~ 27-08-2010 9:42
taaa miłosc i wspolne cele
~Casanowa 27-08-2010 10:42
Rebel Yell..takim wpisem można wszystkich "powalić".. łącznie z budynkami, ulicami ..całą infrastukturą.. Trzeba było przyjść i zobaczyć...to była wystawa prac artystów malarzy- amatorów -fascynatów, którzy uwiecznili pędzlem...to co już nie ma...lub za chwilę....zniknie z powierzchni..miasta Wałbrzycha... Sprawy polityczne ....zostaw na jutro... podszliwuj język i będzie jak znalazł.. Frekwencja będzie wysoka ! pozdrawiam...
~walbrzych 27-08-2010 11:36
a czy Mo Bruk tam uwiecznili na tym czyms :P
~edi 27-08-2010 12:08
Ależ skądże,Mo-Bruka tam nie ma.Boją się zaglądać w tamte miejsca,żeby się nie zatruć.
~edi 27-08-2010 12:14
Jak zwykle,na każdym foto,nie tylko tam, Kruczkowski najbardziej zainteresowany promowaniem swojej gęby.Na foto nr.6,tylko on patrzy w fotografa,jak szpak w 5 groszy.Inni uczestnicy wystawy zaiteresowani są tym,czym powinni. Jaki ten prezydent żałosny.
~Rebel Yell 27-08-2010 13:08
Casanowa przeciez ja nie pisze slowa o wystawie. Dla mnie jest dziwne ze Pani Cz. doklada sie do imprezy na ktorej promuje sie jej kontrkandydat. No ale skoro to nie jest dziwne...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kontrabasowy sierpień

Wysoki poziom

Dyduch z numerem 1

Radni będą głosować w sprawie referendum

Falstart Górnika