MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 31 maja
im. Anieli, Petroneli

Uroki starego Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 16 lutego 2011, 12:34
Aktualizacja: 12:35
Autor: Sven
Fot. Sławomir Pawlik
Były stare zdjęcia, widokówki i barwna opowieść. Na spacer wałbrzyskimi ulicami zabrał gości „Galerii na piętrze” Jacek Drejer.

Galeria, należąca do Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, mieści się w Rynku, na pierwszym piętrze kamienicy „Pod trzema różami”.

Przez ponad godzinę słuchacze „wędrowali” po wałbrzyskich placach i ulicach, poznając ich historyczne nazwy i losy budowli, których już nie ma lub zmieniły swój wygląd i przeznaczenie.

Wtorkowa pogadanka dotyczyła jedynie najstarszej części miasta. W planie są kolejne, dotyczące Starego Zdroju, Białego Kamienia, Szczawienka i innych historycznych części Wałbrzycha.

Dział edukacyjny Muzeum w Wałbrzychu ma w planie publikację na temat historii wałbrzyskich ulic. Ma ona być rozszerzeniem istniejącej, choć mało znanej, książki Maxa Kleinwachtera z 1937 roku.

Czytaj również

Dzień Teatru Publicznego

Wałbrzych Centrum

Co słychać w Wałbrzychu?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ona77 16-02-2011 13:06
To fakt Wałbrzych był kiedyś pięknym i wspaniałym miastem ( sądząc po starych zdjęciach widokówkach ) ale zapewne miał też wspaniałego gospodarza,któremu zależało na naszym mieście - nie to co dzisiaj Krukoszenko = MOBRUK=OBOZY PRACY=BIEDASZYBY ......
~A 16-02-2011 14:13
TYLKO CZEMU NIKT O IMPREZIE NIE WIEDZIAŁ POZA LUDŹMI Z CIVITASU? DLACZEGO TAKI SŁABY OBIEG INFORMACJI
~Alan 16-02-2011 20:07
Słuszna uwaga! Z chęcią posłuchałbym o historii Wałbrzycha, ale skąd mnie było wiedzieć o tem spotkaniu? Więcej informacji!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

BWA też otwarte

Nowy singiel SILENTlive

Boguszowskie biblioteki działają

Raport prezydenta

Biblioteka otwarta i z grantem