MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uratował ludzi przed zaczadzeniem

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 26 listopada 2015, 6:50
Aktualizacja: 7:11
Autor: opr.red.
Fot. red.
Policjant z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu w czasie wolnym od służby ruszył na pomoc potrzebującym. Dzięki jego szybkiej reakcji nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru w 10–cio kondygnacyjnym budynku. Z zadymionego mieszkania wyprowadził dwoje ludzi, którzy tylko dzięki temu nie ulegli zaczadzeniu.

21 listopada st. sierż. Daniel Rakowiecki przebywając w 10-kondygnacyjnym bloku przy ul. Blankowej poczuł woń spalenizny na klatce schodowej. Spod drzwi jednego z mieszkań wydobywał się dym. Ponieważ nikt nie otwierał policjant sforsował drzwi.

Mieszkanie było zadymione. Funkcjonariuszowi udało się dobudzić, nietrzeźwych lokatorów mieszkania i wyprowadzić ich na zewnątrz. Tylko dzięki szybkiej reakcji 60-letnia kobieta i 55-letni mężczyzna nie ulegli zaczadzeniu, a pożar nie rozprzestrzenił się na całe mieszkanie. Okazało się, że lokatorzy mieszkania zostawili na kuchni gazowej garnek z jedzeniem. Od tego zajęła się kuchnia. Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili realne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców.

Daniel Rakowiecki za swoją postawę został wyróżniony na odprawie służbowej przez Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu insp. Andrzeja Baszturę. Policjant usłyszał podziękowania za swoją postawę.

Czytaj również

Zrezygnujcie z plastiku!

Kamieniecka oddana

Obchodzili rocznicę

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~cichyZabójca 26-11-2015 10:17
Powinien być obowiązek instalowania czujników! Na koszt właściciela MZBM, prywatny właściciel. Taki sam standard jak w przypadku obowiązkowe ubezpieczenia, przeglądów pojazdów. Na szczęście TU zadziałał zawodowy czujnik. Brawo!
~Witold 26-11-2015 14:30
Zuch chłopak. Czujniki dymu i dwutlenku węgla powinny być standardem.
~plebs 26-11-2015 20:53
no, dziękuje to on ma pewnie całą szafę, kase Mu dać!!!
~nepal z WALBRZYCHA 7-12-2015 21:36
WSPANIALE UPIRDLIWI LOKATORZY URATOWANI..A LOKATORZY DALEJ Z TYM PROBLEMEM ZOSTALI SAMI !!!! AZ DO NASTEPNEGO POZARU !!
~nepal z WALBRZYCHA 7-12-2015 21:39
ALEZ ALKOCHOLIKOW NIE STAC NA CZUJNIKI !!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sprytni do czasu

Większość za rządzącymi

Niepewny los basenu

Szybka akcja

Nietuzinkowa postać