MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Upatrzony sklep

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 24 września 2019, 6:30
Aktualizacja: Środa, 25 września 2019, 8:35
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
W poprzednim tygodniu w ręce policjantów wpadło dwoje złodziei. Najpierw w jednym ze sklepów przy ul. 1 maja w Wałbrzychu zatrzymany na gorącym uczynku został 44–latek, a kilka godzin później w tym samym miejscu 27–latka. Przy kobiecie funkcjonariusze znaleźli także narkotyki w postaci metamfetaminy.

W poprzednią środę policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o ujęciu przez pracowników ochrony 44-latka, który ukradł ze sklepu ubrania, kosmetyki, zegarki oraz obuwie. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia, potwierdzili, że mężczyzna wyniósł artykuły o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych. Odzyskany asortyment w tym przypadku w całości wrócił na półki sklepowe. W toku wykonanych z zatrzymanym dalszych czynności, policjanci drugiego komisariatu udowodnili wałbrzyszaninowi dokonanie w tym samym miejscu w ostatnim czasie dwóch innych kradzieży. Straty oszacowane zostały wtedy łącznie na ponad 2,5 tysiąca złotych.

Kilka godzin później policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu zatrzymali w tym samym obiekcie handlowym 27-latkę. Mieszkanka Legnicy wyniosła ze sklepu – nie płacąc za zakupy - torebki, portfele oraz obuwie o łącznej wartości ponad 5 tysięcy złotych. I w tym przypadku nieuszkodzony towar wrócił do dalszej sprzedaży. Podczas czynności procesowych funkcjonariusze z „dwójki" znaleźli przy kobiecie również środki psychotropowe w postaci metamfetaminy, a także udowodnili jej popełnienie dwóch innych przestępstw kradzieży - w Opolu oraz ponownie w Wałbrzychu, gdzie straty w mieniu wyniosły łącznie ponad 2 tysiące złotych.

Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Teraz staną przed sądem. Kobiecie za kradzieże oraz posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna za kradzieże w warunkach powrotu do przestępstwa – co ustalili policjanci drugiego komisariatu - może trafić za kraty więzienia na 7,5 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
3
43%
Przeraża

Czytaj również

Sklepowi złodzieje

Wałbrzych otwiera 4 szkoły dziennie

Schowek w lodówce

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~sędzia listkiewicz 24-09-2019 8:36
powinni kraść w sklepach w Wielkiej Brytanii. Zostaliby za karę wysłani do Australii i od razu poszliby tam na socjal. Ale złodzieje nie myślą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Odsiedzi zasądzone

Motorowerem w radiowóz

Świebodzice mogą – Wałbrzych się nie decyduje

Sparingi Górnika