MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 maja
im. Jaromira, Justyny

Unia Pracy ma pomysł na Wałbrzych

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 2 września 2010, 19:22
Aktualizacja: Piątek, 3 września 2010, 13:23
Autor: Sven
Członkowie Unii Pracy chcą odbudować jej silną pozycję w mieście
Fot. Sławomir Pawlik
Wałbrzyska Unia Pracy zorganizowała konferencję prasową. Wałbrzyskie struktury partii reprezentowali: Marek Szewczyk, Grzegorz Grajeta i Marcin Pelc.

Marek Szewczyk, będący Przewodniczącym Rady Okręgowej Unii Pracy w Wałbrzychu, stwierdził, że partia na własne życzenie znalazła się na marginesie życia politycznego, a teraz przyszedł czas na odbudowę struktur i przypomnienie się społeczeństwu przed przyszłorocznymi wyborami do parlamentu.
W trakcie konferencji, w kilku punktach, przedstawiony został zarys programu działań Unii Pracy, dotyczący Wałbrzycha i jego mieszkańców. Program ten partia chce realizować po wyborach samorządowych, gdy jej przedstawiciele zasiądą w Radzie Miasta.

Jak na partię lewicową przystało, najważniejszy jest człowiek. Pięć punktów programu UP dla Wałbrzycha brzmi następująco:

1. Młodzi. O nich mówił student politechniki – Marcin Pelc:
- Studentów w Wałbrzychu jest już kilka tysięcy. Miasto powinno im coś zaoferować w zamian za to, że chcą się tu uczyć. W mieście są niewykorzystane obiekty, które mogłyby zostać przekształcone w kampus po to, żeby przyciągnąć przyszłych studentów z regionu. Teraz wielu z nich wybiera Wrocław, bo tam jest lepsze zaplecze rozrywkowe, tam widzą dla siebie większe szanse rozwoju. Miejscem, które mogłoby zostać wykorzystane na kampus, są budynki i teren po szpitalu dziecięcym na Gaju. Na ich rewitalizację i przystosowanie można pozyskać pieniądze z Unii Europejskiej. W czasie wakacji mogłyby to być tanie hotele, no i oczywiście miejsca pracy – zakończył Marcin Pelc.

2. Byli górnicy, dla których nie było i nie ma oferty, są za to w cudowny sposób „uzdrawiani” i pozbawiani rent z tytułu uszczerbku na zdrowiu.

3. Dostępność do opieki zdrowotnej, głównie osób starszych, które jej najbardziej potrzebują. W Wałbrzychu, poza przychodniami, nie ma placówek niepublicznych. Powinno się stworzyć możliwości tworzenia prywatnych szpitali, na co są chętni, ale mają z tym problemy.

4. Pozytywny wizerunek miasta, do stworzenia którego można wykorzystać istniejący w tej chwili negatywny wizerunek. Poza Starą Kopalnią, można wykorzystać biedaszyby i hałdy. Te pierwsze mogłyby zostać przekształcone w coś w rodzaju skansenu, w którym turyści mogliby spróbować pracy górnika. Co do hałd, to była podobno firma chcąca przekształcić je w doświadczalny tor dla produkowanych przez siebie ciężarówek – to jeden z pomysłów na ich wykorzystanie.

Punkt piąty dotyczył konieczności likwidacji problemu dziurawych dróg, naszym zdaniem wpisuje się on w punkt czwarty.

Unia Pracy jeszcze nie wie czy wystartuje samodzielnie czy w koalicji w wyborach samorządowych. Trwają w tej sprawie rozmowy. W związku z tym, nie wiadomo też czy desygnują do walki o fotel prezydenta Wałbrzycha własnego kandydata.

Jedno natomiast jest pewne i niezmienne: UP była, jest i będzie przeciwna udziałowi polskich żołnierzy w wojnie w Iraku i Afganistanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oświatowe decyzje

Dotrzymali słowa

Zagłębie wznawia treningi

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~sztyrlic i henio 2-09-2010 19:39
Matko kochana tylko nie proponujcie białym ludziom pracy! No co wy Boga w sercu nie macie?
~juhaska bimbrowniczka 2-09-2010 21:47
ja też mam pomysł na Wałbrzych: 1. chleba 2. wina 3. igrzysk jak się zapewni odpowiedznio dużo "2." to o "1." i "3." można będzie w miarę upływu czasu i alkoholu martwić się coraz mniej. Wszystkie miastowe sobie siądziemy pod witaczem, rozpalimy w beczce, czy jakim śmietniku wungiel z biedaszybu, zrobimy "bramę" i będziemy czekać na wszelkich przy/przejeżdżających by powitać ich solą (w oku) i dobrym słowem ...
~Z Podzamcza 2-09-2010 21:52
Wzielibyście się za to co dzieje się na Podzamczu. Zeby prezes arabiał 20000 zł a my płacili najwyższe w Polsce czynsze! To w Warszawie syn płaci mniej za swoje 60 metrów niż ja za te niecałe 40 na Podzamczu. A dostać się do kogokolwiek z zarzadu to jak wygrać w totolotka. Paniska za nasze pieniądze . Przecież pan Szewczyk mieszkał kiedyś na Podzamczu, to może pomoże, chyba nie jest umoczony w te w spółdzielni interesy.
~Św.Mikołaj 3-09-2010 9:19
Mają plana jak rzekł by Ferdynand Kiepski. Są mocni i zdeterminowani, alleluja i do przodu jak rzekł by dyrektor Tadeusz. "...rozmowy trwają..." poprzyjcie Andrzeja Zibrowa najlepiej, ten też posiada mega moc.
~marko 3-09-2010 11:10
TA komuna jeszcze działa?
Maku 4-09-2010 7:38
Panowie przestańcie się ośmieszać. Zamiast trwonić czas i gadać po próżnicy zapytajcie: "Czy moglibyśmy pójść razem z Wami do wyborów". Wiecie przecież do kogo powinniście się zwrócić z tym pytaniem.
~do Maku 4-09-2010 10:32
Maku jeżeli myślisz ,że "jesteście" jedyną alternatywą - pozwolę Ci tkwić w tym błędzie...świat się zmienia trzeba być otwartym na inne środowiska...
~różowy 6-09-2010 11:43
~do Maku - a na przykład na gejowskie, to nikt nie chce być otwarty!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych Centrum

Apel w sprawie wyborów

Wypadek na Żeromskiego

Raport prezydenta

Co słychać w Wałbrzychu?