MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 31 maja
im. Anieli, Petroneli

Ulgi dla przedsiębiorców

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Sobota, 21 marca 2020, 13:36
Aktualizacja: Niedziela, 22 marca 2020, 9:24
Autor: red
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Z inicjatywy Przewodniczącego Rady Miejskiej Michała Brody, wczoraj doszło do spotkania z Burmistrzem Markiem Fedorukiem.

Podczas spotkania poruszono problemy z jakimi zmagają się Mieszkańcy oraz Przedsiębiorcy naszego miasta. Zostały wypracowane niżej wymienione ustalenia:

- Przedsiębiorcy z gastronomi zwolnieni będą z opłat za zajęcie pasa drogowego służącego ogródkom letnim za czas zatrzymania działalności

- Przedsiębiorcy mogą zwracać się do Burmistrza jako organu poboru podatków lokalnych o umorzenie, rozłożenie na raty lub zmianę terminu płatności za daniny lokalne

- Przedsiębiorcy wynajmujący lokale od Gminy mogą zwrócić się do Burmistrza lub jednostki miejskiej władającej danym mieniem o zwolnienie z poboru czynszu

- Będziemy wspólnie lobbowali także za pakietem rządowym lub wojewódzkim wprowadzającym działania pomocowe dla przedsiębiorców.

O kolejnych możliwych działaniach będziemy informowali na bieżąco!

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
14%
Nudzi
2
14%
Smuci
0
0%
Złości
4
29%
Przeraża

Czytaj również

Miasto stawia na inwestycje

Żłobek już wkrótce

Wałbrzych Centrum

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~ksiegowy 21-03-2020 16:11
Nareszcie . A co z Wałbrzychem?
~Kry 21-03-2020 18:53
Brawo Panowie 🥇🥇🥇szybkie dzialanie
~gdzie rôwnośc 21-03-2020 21:04
przedsiębiorcy?, a konsumenci, czyli pozostali ludzie nie będący przedsiębiorcami?, a gdzie tu konstytucyjna równość obrońcy konstytucji?
~ksiegowy 21-03-2020 21:18
do: ~gdzie rôwnośc (21:04)
Równość jest w tej matematyce; chcesz konsumowac to musisz coś wyprodukować. Za darmo nic nie ma.
~Jan z Gór 21-03-2020 21:22
do: ~gdzie rôwnośc (21:04)
Jest podaż jest popyt. Prawa rynku nie zmienisz. Przedsiebiorcy płacą najwiecej i biorą odpowiedzialność za zatrudnione osoby. Przedsiebiorcy tworzą PKB. W pierwszej kolejności ich trzeba wspierać.
~Bodzio 21-03-2020 21:56
Pan Broda jest nieodpowiedzialny. On i inni radni powinni mieć zakaz wstępu do urzędu. Wszystkie narady, spotkania i posiedzenia są wstrzymane do odwołania. Przychodząc w takim momencie do urzędu naraża obecnych tam pracowników, z którymi ma niepotrzebny kontakt. Fedoruk nie dość, że nie ograniczył pracy i cała załoga stawia się codziennie w urzędzie, co w przypadku jednego pozytywnego przypadku zarażenia powoduje, że na kwarantanne trafia od razu cały urząd, a więc będzie paraliż pracy przez 2 tygodnie, to jeszcze wpuszcza do siebie takich .........., jak Broda, któremu wydaje się, że na epidemii koronawirusa zbije kapitał polityczny. Mały z niego człowieczek, oj mały.
~Pozdrawiam 21-03-2020 23:12
do: ~Bodzio (21:56)
1. Obecna sytuacja pokazuje że urzędy są w ogóle niepotrzebne . Wszystko można załatwić zdalnie bez kontaktu etc . Mam nadzieje ze to będzie jedna z lekcji czyli rezygnacja z urzędów i URZĘDNIKÓW . 2 Urząd i burmistrz już działają jakby byli sparaliżowani więc różnicy nie będzie 3 Burmistrz , Rada , Urzędnicy nie są po to aby trzaskać kasę z publicznych pieniędzy jak jest dobrze tylko zarządzać właśnie w takich sytuacjach jak teraz . Ludzie Was potrzebują . Gdyby nie „ Broda „ nie byłoby działań wspierających przedsiębiorców utrzymujących to miasto . 3 Przez takich ludzi jak Ty brakuje na rynku papieru toaletowego SRACZKA to straszna przypadłość w tak ciężkich czasach .
~tadeusz 21-03-2020 23:35
~ksiegowy21-03-2020 16:11 "Nareszcie . A co z Wałbrzychem?" W Wałbrzychu można w każdym czasie składać wnioski o umorzenie, rozłożenie na raty lub zmianę terminu płatności za daniny lokalne oraz o zwolnienie z poboru czynszu /bez "wypra- cowanych ustaleń/
~księgowy 22-03-2020 22:07
do: ~tadeusz (23:35)
Nie spotkałem się w swoim życiu z przypadkiem aby umorzono komuś podatek od nieruchomości .Dochodzą jeszcze gminne opłaty za wodę czy wywóz odpadów które gmina mogła by zawiesić podczas epidemii.
~Sylwia 22-03-2020 7:17
Przedsiębiorcy nie potrzebują pomocy ze strony gminy, tylko konketnych działań od państwa. Co gmina ma umorzyc czy zawiesić? Podatek od nieruchomości?Największe obciążenia przedsiębiorców idą do państwa, czyli m.in. na służbę zdrowia. A czemu Broda nie zaproponuje oddania diet radnych tak jak pisze Ludwiczuk? Skoro wszystko jest takie zdalne to po co Broda przyłazi do urzędu? Kreuje się na Anioła z alternatywy 4, który na własnych plecach lokomotywe przytargal!? Przychodzenie do urzędu i spotkanie z Fedorukiem to ma być ta cała wielka inicjatywa Brody? Lepiej niech siedzi w domu i nie ośmiesza się tymi pseudodziałaniami dla tych co niby mają utrzymywać to miasto. Niech lepiej popatrzy dookoła i stosuje się do zaleceń GISu.
~Ja 22-03-2020 10:33
do: ~Sylwia (7:17)
Podatki idą do gminy i brawo dla burmistrza i przewodniczącego, że chcą wesprzeć i pomoc przedsiębiorcom szczawienskim. Nie rozumie ten kogo problem finansowy nie dotyczy i oby nie dotyczył.
~Pozdrawiam 22-03-2020 7:42
Przedsiębiorców ktoś musi reprezentować sami nie zgłoszą się do państwa - po to mają gminę . Oczywiście radni mogą zrezygnować z diet tak samo jak my z wypłat . Możemy tez zaproponować aby wszystkie przychody ( poza moimi ) szły bezpośrednio do państwa . Krytyka działań w tych czasach ? Pomagajmy jak możemy lub jak nam możliwości pozwalają . Co Pani / Pan robią poza biadoleniem , krytyką i hejtem na portalach ? „ siedzieć w domu „ i wyciągać rękę po „ daj Pan „ a najlepiej jeszcze „ zabrać innym „ . Działamy - koronowirus to nie koniec świata . Pozdrawiam - a i jeszcze jedno nie jestem związany z radą, burmistrzem , urzędem :)
~księgowy 22-03-2020 22:10
do: ~Pozdrawiam (7:42)
Przedsiębiorców reprezentuje Konfederacja, dla gminy polski przedsiębiorca to wróg. Gmina dopieszcza zagraniczne markety czy mobruki.
~przemAS 22-03-2020 10:58
A moze gmina zjamie sie w koncu szerokopasmowym internetem w gminie dla WSZYSTKICH. Wprowadzane jest zdalne nauczanie, , zdalna praca, zachecanie do zalatwiania spraw online, a wiekszosc gospodarstw domowych do domki jednorodzinne i kilkurodzinne z dostepem do internetu z predkoscia do 10MB(!!!) na tym sie nie da pracowac Operatorzy stacjonarni umywaja rece. sieci komorkowe z roznym zasiegiem w szczawnie.
~gdzie rôwnośc 22-03-2020 13:16
do Jan z gór, producenci to, producenci tamto, producenci tworzą PKB - wszystko fajnie lecz jak konsumenci (zwykli ludzie) będą dalej zbyt ,,dociśnięci,, to z braku kasy nie będą kupowac, a bez zbytu na produkty nikt nie będzie produkować, a ukraińcy powoli się kończą.
~księgowy 22-03-2020 22:14
do: ~gdzie rôwnośc (13:16)
Dlatego jak najszybciej należy zakończyć panikarstwo , seniorów i dzieci osadzić w domach i wznowić pracę i produkcję w zakładach przy zachowaniu środków bezpieczeństwa. Bo inaczej zacznie nas zabijac załamanie się obiegu gospodarczego dóbr, usług i pieniądza a nie koronawirus.
~Bigota 23-03-2020 10:30
Zadzwoniłem dzisiaj do Sanepidu w Wałbrzychu w związku z tym że na koksowni WZK VIKTORIA WAŁBRZYCH . Pracownicy nie mają dostępu do środków dezynfekujących i oskarżających. Momo że zostały wydane odpowiednim osobom żeby je udostępniły. W odpowiedzi usłyszałem od pana z Sanepidu że przecież zwykłe mydło i woda wystarczy żeby się zabezpieczyć przed korona wirusem !!! Skoro tak to dlaczego urzędasy nie wpuszczają interesantów ??? Dlaczego wszystkie urzędy i szkoły są pozamykane przecież wystarczy według Sanepidu tylko umyć ręce !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Samorząd wspiera kształcenie zawodowe

Co słychać w Wałbrzychu?

Lewica o zwolnieniach w "Krzysztofie"

Prawdziwa ewolucja

Raport z miasta