Czytających: 4509

Szczawno-Zdrój: Udany weekend startowy zawodników KT Szczawno Zdrój

Wtorek, 20 listopada 2018, 9:11
Aktualizacja: 17:52
Na wielu frontach i w wielu kategoriach rywalizowali tenisiści ziemni Klubu Tenisowego Szczawno Zdrój.

W turnieju cyklu Tenis10 Olimpijski Kids Cup by HEAD organizowanym przez wrocławski Olimpijski Club w kategorii niebieskiej do lat 7 wystąpił nasz najmłodszy (5 lat) turniejowy zawodnik Kajetan Kosiński. Kajtek zajął drugie miejsce przegrywając w finale z dwa lata starszym Łukaszem Burym.

W Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów w Ścięgnach koło Karpacza wystąpiła Oliwia i Mateusz Dróżdż. Zawody rozgrywane były systemem grupowym, a do grupy finałowej awans wywalczyła Oliwia oraz Mateusz. Nasza najwyżej sklasyfikowana wśród Skrzatów Krasnalka (ma 10 lat) dzielnie walcząc zajęła wysokie trzecie miejsce w całym turnieju, natomiast Mateusz wysokie drugie miejsce.

W Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Grodzisku Mazowieckim w kategorii Skrzat wystąpił Filip Kosiński. Dla Filipa turniej będący otwarciem sezonu zimowego był sporym wyzwaniem. Ostatecznie nasz zawodnik wywalczył 3. miejsce w singlu ulegając po wyrównanym spotkaniu Kacprowi Knitterowi ze Szczecina. W deblu Filip grając w parze z Janem Wygoną z Krakowa triumfował w całej imprezie pokonując w finale parę Knitter/Słowik.

Również w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym, tyle że w kategorii do lat 14, wystąpili Gabriel Wójcicki i Antoni Pankowski. W singlu nasi zawodnicy ulegli w walce o ćwierćfinał. W deblu Gabriel grając w parze z Nikodemem Barcikiem z Pszczyny wywalczył 3. miejsce w całej imprezie.