Imieniny: Józefa, Bogdana
Czytających: 2978

Wałbrzych: Udany start we Wrocławiu wałbrzyskich karateków

Czwartek, 31 maja 2018, 14:13
Pięcioro zawodników z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI" z Wałbrzycha, który prowadzi Sensei Tomasz Obuchowski, wzięło udział w 11. Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników w wieku od 10 do 15 lat.

Walki, które stoczyli nasi zawodnicy, stały na naprawdę wysokim poziomie. W kategorii dziewcząt 10-11 lat Open na 1. miejscu podium stanęła Julia Obuchowska, która w żadnej z walk nie dała swoim przeciwniczkom szans na wygraną. Swoją walkę finałową stoczyła z doświadczoną zawodniczką z Wrocławia wygrywając w 16 sekundzie przez zdobycie ippon (punktu).

Również na 1. miejscu w kategorii Młodzik 14-15 lat +55 kg uplasował się Krystian Raś, a tuż za nim w tej samej kategorii Dominik Obuchowski. Krystian stoczył bardzo dobre walki, a do finału doszedł pokonując jednego z najlepszych zawodników z Kobierzyc. Dominik również walczył na bardzo wysokim poziomie, a dzięki bardzo dużemu doświadczeniu w walce o wejście do finału pokonał ważącego 115 kg przeciwnika (to prawie podwójna jego waga). Walka finałowa więc toczyła się pomiędzy kolegami z Klubu Krystianem a Dominikiem.

3. miejsce zajął Konrad Goworski, w kategorii Kadet 12-13 lat +50 kg. Konrad mający jeszcze małe doświadczenie w walce po raz kolejny trafił na bardziej doświadczonych zawodników. Jednak jego trzecie miejsce jest powodem do radości. Oliwia Słodzińska, która debiutowała na tatami, przegrała swoją drugą walkę o wejście do półfinału z dużo większą od siebie i bardziej doświadczoną przeciwniczką.

W sumie zawodnicy z UKKS OBI przywieźli z 11. Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży 2 złote 1 srebrny i 1 brązowy medal. Sensei Tomasz Obuchowski był na tych zawodach sędzią, a rolę trenera pełniła Sempai Agnieszka Obuchowska.