Czytających: 3727

Kalisz: Udany start wałbrzyskich karateków

Środa, 24 października 2018, 11:59
Aktualizacja: 12:14
20 października Uczniowski Klub Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha rozpoczął sezon zawodów od wyjazdu do Kalisza na III Turniej Calisia Cup.

W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników z całego kraju. Klub z Sobięcina reprezentowało 6 karateków. W sumie podczas wyjazdu zdobyli 8 medali, w tym 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe oraz tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju Kumite (walki), który wywalczyła 11-letnia Julia Obuchowska pokonując wszystkie swoje przeciwniczki przed czasem.

3. miejsce w Kumite wywalczyli:

Oliwia Słodzińska – kat 10-11 lat +35kg , która swoją walkę o wejście do Finału przegrała z bardzo utytułowaną zawodniczką z tego samego klubu – Julią Obuchowską

Konrad Goworki – kat chłopcy 12-13 lat +50kg

W Kata (układy formalne) 2. miejsce zajęła Julia Obuchowska, a 3. miejsce po pokonaniu największej liczby przeciwników przypadło Adzie Wołk – Łaniewskiej.

Zarówno Kumite jak i Kata które zaprezentowały dzieci i młodzież stało na bardzo wysokim poziomie. Nasi karatecy rywalizowali w Kaliszu z mistrzami Polski oraz Europy.

Sędzią na zawodach był Sensei Tomasz Obuchowski na co dzień trenujący dzieci w Klubie, a rolę trenera pełniła Agnieszka Obuchowska.