Przemków: Udany rewanż kadetek Mniszka w Przemkowie

Środa, 10 marca 2010, 22:47
Aktualizacja: 23:50
Autor: ft / JK
Jadąc do Przemkowa koszykarki Mniszka Boguszów liczyły na rewanż za wysoką porażkę na swoim parkiecie. Wiadomo było jednak, że o zwycięstwo z wyżej notowanym zespołem będzie bardzo trudno. Po niesamowicie ciekawej końcówce młode boguszowianki wygrały 56:55.

Ten scenariusz sprawdził się na parkiecie w stu procentach. Walka trwała od początku do końca o każdą piłkę i każdy kawałek boiska. Pierwszą kwartę zwyciężyły koszykarki z Przemkowa 20:17. W drugiej odsłonie utrzymywała się lekka przewaga Mniszka i do przerwy było już tylko 30:29 dla gospodyń. W trzeciej kwarcie ponownie odskoczyła ekipa Kosza. Czwarta cześć meczu to okres niesamowitej walki obu zespołów. Ostatecznie 56:55 wygrały zawodniczki z Boguszowa. Koszykarkom Mniszka należą się brawa za walkę do ostatnich sekund spotkania.

Kosz Przemków - Mniszek Boguszów 55:56 (20:17,10:12, 19:14, 6:13)
Kosz: Janikowska 15, Prus 11, Brzeźniak 10, Żywokarta 10, Strumiłowska 4, Łapkowska 3, Jarkowicz 2
Mniszek : Dźwilewska Magdalena 17, Iwańczuk 10, Dobrzyńska 8, Granops 6, Monika Dźwilewska 6, Dubarek 5, Wiktor 4