MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 30 maja
im. Jana, Karola

Udany pościg za 38–letnim piratem drogowym

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 2 kwietnia 2019, 11:25
Aktualizacja: 11:28
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 38–letni mężczyzna jadąc samochodem marki Audi zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i na ul. Ogrodowej w Wałbrzychu podjął ucieczkę. Mężczyzna po kilkudziesięciu sekundach został ostatecznie zatrzymany na ul. Basztowej i stanie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 13:00. Funkcjonariusze pierwszego komisariatu zauważyli jadący ul. Ogrodową samochód osobowy marki Audi. Policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Podejrzewali, że mężczyzna może nie mieć prawa jazdy. Kiedy zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę swoim pojazdem, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze poinformowali przełożonego o zaistniałym zdarzeniu i rozpoczęli pościg. Sprawca, dzięki szybkiej reakcji dyżurnego i wsparciu przez patrole drugiego komisariatu oraz ruchu drogowego, został zatrzymany przez policjantów przy ul. Basztowej w Wałbrzychu. W trakcie legitymowania przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. 38-letni mieszkaniec Wałbrzycha nie zatrzymał się do kontroli, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy z aktualnie obowiązującym do października 2019 roku zakazem kierowania pojazdami wydanym przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

Podejrzany odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu oraz za złamanie zakazu sądowego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a za popełnione wykroczenia dodatkowo wysoka grzywna.

Twoja reakcja na artykuł?

14
74%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
16%
Smuci
1
5%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Wałbrzych Centrum

Miasto stawia na inwestycje

Awantura z narkotykami w tle

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~jaro 2-04-2019 22:10
Audi cztery zera piąte w środku to sprawdza się w 99 % Smutne ale prawdziwe

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Raport prezydenta

Castle Party odwołane

Na zakazie i z narkotykami

Żłobek już wkrótce

Jak w amerykańskim filmie