MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Udany mikołajkowy patrol

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 7 grudnia 2018, 8:25
Aktualizacja: 9:34
Autor: JAZ
Fot. JAZ
6 grudnia na wałbrzyskim rynku zostanie zapamiętany przez dzieci, które zostały bardzo miło zaskoczone przez strażników miejskich.

Patrol Straży Miejskiej punktualnie o godzinie 12:00 wyszedł na ulice centrum miasta, by obdarowywać wszystkie napotkane dzieci. Pomocnicy Świętego Mikołaja sprawili młodym wałbrzyszanom sporo radości. Każdy otrzymał kilka cukierków. Dodatkowo dzieci wracały do domów z drobnymi upominkami, wśród których można było zauważyć kolorowani, ołówki, odblaskowe opaski. W gronie patrolu był również Inspektor Kruk, który wzbudzał sympatię nie tylko wśród dorosłych, ale i w oczach najmłodszych.
- Wszystko po to, aby dzieci nabrały zaufania do strażników. Często słyszymy jak rodzice straszą swoje dzieci, że strażnik je zabierze, jak będą niegrzeczni, a przecież tu chodzi o to, żeby nie bały się podejść, poprosić o pomoc, kiedy będą jej potrzebowali – mówili strażnicy z mikołajkowego patrolu.

Całość akcji, z krótką przerwą, trwała od godziny 12:00 do 15:00. W tym czasie spora grupa dzieci i młodzieży została w ten symboliczny sposób obdarowana. Strażnicy wędrowali ulicami łączącymi wałbrzyski rynek z Placem Magistrackim.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duda wygrał tylko w Czarnym Borze

MBP CK zaprasza

Skwer "Grubego"

PiS zadowolny ze wzrostu poparcia

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Biwak Survivalowy

Zagospodarowali teren

Miasto wesprze koszykarzy