Strzegom: Udany debiut UKS „GIM Głuszyca”

Wtorek, 8 listopada 2011, 12:05
Aktualizacja: Środa, 9 listopada 2011, 14:52
Strzegom: Udany debiut  UKS „GIM Głuszyca”
W Strzegomiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Wyciskaniu Leżąc.

Organizatorem tych zawodów był Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego oraz Klub Sportowy „Start” Strzegom.

Po raz pierwszy startowali zawodnicy UKS „GIM Głuszyca” pod opieką Jacka Kędzierskiego. Bijąc swoje dotychczasowe rekordy życiowe efektownie zadebiutowali na zawodach. Mimo, iż konkurencja była mocna i bardziej doświadczona, udało się wywalczyć trzy brązowe medale.

W kategorii powyżej 57 kg kobiet, trzecie miejsce zajęła Oktawia Partyka, wyciskając 55 kg. Wśród juniorów do lat 18, brąz zdobył Kamil Dec w kategorii poniżej 74 kg wynikiem 80 kg oraz Jarosław Stefanowicz, który zaliczył 87,5 kg w kategorii powyżej 74 kg. Pozostali uczniowie Gimnazjum Publicznego w Głuszycy: Wioleta Sobczak, Natalia Prokopek i Łukasz Kamieński, zajęli odpowiednio 4., 5. i 6. miejsce w swoich kategoriach.

Na początku przyszłego roku odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 16, gdzie młodzi zawodnicy UKS „GIM Głuszyca” będą walczyć o kolejne medale.