MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Udane zawody w podnoszeniu ciężarów

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 21 października 2011, 19:31
Aktualizacja: Sobota, 22 października 2011, 8:36
Autor: PAW
Fot. PAW
Aż 160 zawodniczek i zawodników rywalizowało w hali przy ul. Chopina 1 podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Podnoszeniu Ciężarów.

W rywalizacji brały udział wszystkie liczące się kluby z regionu, które szkolą na wysokim poziomie młodych adeptów w bardzo trudnej konkurencji – podnoszenia ciężarów.

Rewelacyjna frekwencja na zawodach podkreśla wielkie zainteresowanie wśród młodzieży tą dyscypliną olimpijską, w której nasz kraj posiada wielkie tradycje i osiągnięcia.

W rywalizacji dziewcząt nasze zawodniczki, reprezentujące Zagłębie Wałbrzych, spisały się bardzo dobrze i w poszczególnych kategoriach zajęły miejsca na podium: w kat. 48 kg Kornelia Misiukiewicz zajęła 2. lokatę, a Amanda Urbańska 3. miejsce. Natomiast w kat. 58 kg Aldona Boruta zajęła 3. miejsce i taki sam wynik zanotowała Aleksandra Śliwka w kat. +69 kg.

Zawodnikom Zagłębia Wałbrzych brakło trochę szczęścia, gdyż nie zanotowali żadnego miejsca na podium, natomiast zajęli kilka bardzo dobrych punktowanych miejsc: w kat 62 kg Jakub Mikołajczak wywalczył 4. miejsce, w kat. 77 kg Dominik Wilk 5. miejsce, w kat 85 kg Michał Radoła 4. miejsce i Mateusz Krawczyk w kat +85 kg 4. miejsce.

W zawodach dominowali zawodnicy Śląska Wrocław, Budowlanych Opole, Polwicy Wierzbno, czyli ośrodki posiadające olbrzymie doświadczenie i wyniki w prowadzeniu młodych zawodniczek i zawodników i należy się cieszyć, iż nasza młodzież z Zagłębia Wałbrzych prowadzona przez bardzo doświadczonego trenera – Franciszka Ślązaka nawiązuje walkę z najlepszymi, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Turniej tenisa

Sukces "Mineralnych"

Talenty odnalezione

Skrzaty na medal

Mogli zrywać czy też nie?

Pobił rekord

Jacek C. na wolności

Znakomici tenisiści