Czytających: 5334

Wałbrzych: Udana inauguracja

Niedziela, 9 sierpnia 2015, 13:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 10:50
Piłkarki AZS–u PWSZ Wałbrzych udanie zainaugurowały sezon w ekstralidze i pokonały AZS Biała Podlaska 2–0.

Przed meczem wystąpiła orkiestra górnicza, a później wałbrzyszanki zadebiutowały na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Spotkanie ułożyło się znakomicie dla podopiecznych Marcina Gryki. Po spokojnym początku, już w 12. minucie Miłek zainicjowała akcję, zagrała do Sobkowicz, a ta potwierdziła swoje nieprzeciętne umiejętności strzeleckie i wyprowadziła gospodynie na prowadzenie. Już 3 minuty później znów w roli głównej wystąpiła Sobkowicz, która tym razem głową po dośrodkowaniu Brzeskiej pokonała bramkarkę rywala. Po zdobyciu dwóch goli nasze futbolistki spokojnie kontrolowały wydarzenia na murawie, a goście nie mieli wiele do zaoferowania w akcjach ofensywnych. Niestety, w 33. minucie odnowiła się kontuzja Brzeskiej i musiała ona opuścić plac gry. Pod koniec śmielej zaatakowały rywalki, ale pewnie grała nasza defensywa dowodzona przez Antończyk.

Początkowe minuty drugiej odsłony to próby ataków Białej Podlaskiej, ale kończyły się one na naszej obronie. W 61. minucie po podaniu Rędzi znów blisko zdobycia gola była Sobkowicz. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i akcji bramkowych było jak na lekarstwo. Pod koniec meczu znów dała znać o sobie bardzo aktywna Sobkowicz, jednak tym razem jej strzał minął bramkę gości.

AZS PWSZ Wałbrzych – AZS Biała Podlaska 2-0 (2-0)

AZS PWSZ: Antończyk, Bosacka, Konopka, Botor, Iwańczuk (40’ Żurawska) - Mesjasz, Rędzia, Brzeska (33’ J.Pluta), Gonzalez - Sobkowicz (90’ Choińska), Miłek (80’ Mazurek).