MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uczta dla miłośników muzyki kameralnej

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 10 sierpnia 2010, 17:34
Aktualizacja: 17:37
Autor: Sven
Organizatorzy festiwalu
Fot. Sławomir Pawlik
W dniach od 21 do 28 sierpnia odbędzie się w Książu VII Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy.

Integralną częścią festiwalu są Kursy Interpretacji Muzyki Kameralnej oraz Warsztaty Aktorskie im. Jerzego Grzegorzewskiego, które rozpoczynają się już 18 sierpnia. Ponad trzydziestu studentów pod kierunkiem wybitnych nauczycieli będzie przygotowywać pokaz teatralny, recital piosenki aktorskiej oraz koncerty.

Profesorowie, którzy przyjęli zaproszenie na tegoroczny festiwal, to wirtuozi polskiej i światowej kameralistyki: Szymon Krzeszowiec – skrzypce, Jakub Jachowicz – skrzypce, Marcin Markowicz – skrzypce, Piero Massa – altówka, Piotr Janosik – wiolonczela.

Niewątpliwą gwiazdą festiwalu jest pianista Bruno Canino.
– Jest to absolutna legenda światowej kameralistyki. Grał z najwybitniejszymi solistami i pod największymi dyrygentami. Wysłałem do niego maila, w którym krótko opisałem ideę festiwalu, dołączyłem kilka fotografii zamku Książ i zaproszenie. Następnego dnia odpowiedział, że przyjeżdża – opowiadał Marcin Markowicz, dyrektor artystyczny festiwalu.

Poza wymienionymi muzykami, w festiwalu wezmą udział wybitni aktorzy: Beata Fudalej, Zbigniew Zamachowski i Wojciech Malajkat. Pomogą oni w przygotowaniu „Jubileuszu” Antoniego Czechowa i wybranych scen „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry.

Poza Fundacją Ensemble, festiwal współorganizują: Urząd Miasta Wałbrzycha, Przedsiębiorstwo „Zamek Książ” i Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

Przedsięwzięcie sfinalizowali do spółki: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Gmina Wałbrzych.

Program festiwalu:

21 sierpnia, sobota, godz. 19:00 – koncert inauguracyjny – zamek Książ
24 sierpnia, wtorek, godz. 19:00 – koncert – zamek Książ
25 sierpnia, środa, godz. 19:00 – koncert – Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Wałbrzychu
26 sierpnia, czwartek, godz. 19:00 – koncert – zamek Książ
27 sierpnia, piątek, godz. 19:00 – koncert – pokaz teatralny i recital piosenki aktorskiej
28 sierpnia, sobota, godz. 19:00 – koncert finałowy

Szczegółowy program poszczególnych koncertów nie jest jeszcze znany, będziemy informować o nim na bieżąco. Na pewno można się spodziewać kompozycji Johannesa Brahmsa, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Roberta Schumanna, Dymitra Szostakowicza, Karola Szymanowskiego, Juliusza Zarębskiego, Eugene Ysaye, Marcina Markowicza i Fryderyka Chopina.

BARDZO WAŻNA INFORMACJA! Wstęp na cały festiwal jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu: 509 097 580 lub elektronicznie: info@ensemblefestival.org , w tym wypadku pocztą zwrotną przyjdzie potwierdzenie rezerwacji.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kontrabasowy sierpień

Falstart Górnika

Kolejna edycja

Spotkanie rowerowe

Kuchciński nie zaszkodził

Dyduch z numerem 1

Warto posłuchać

Wyłonili wykonawcę