MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uczestniczyli w lekcji doradztwa zawodowego

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Środa, 19 grudnia 2018, 10:35
Autor: red
Fot. użyczone
Uczniowie klasy VI a i VII b SP nr 3 w Głuszycy wzięli udział w lekcji doradztwa zawodowego w fabryce TOYOTA MOTOR MANUFACTURING POLAND w Wałbrzychu. Na wstępie zajęć obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą historię koncernu TOYOTA i poznali podstawowe zasady BHP obowiązujące w czasie zwiedzania.

Następnie udali się na hale produkcyjne. Zobaczyli, jakie czynności wykonują pracownicy w kuźni, hali obróbki i montażu skrzyń biegów. Zaskoczeniem było, że w nowoczesnej fabryce jest niewiele robotów. Dowiedzieli się jednak, że z roku na rok jest ich coraz więcej.
W centrum szkoleniowym, tzw. DOJO obserwowali szkolenie nowych pracowników, ćwiczyli tam określone czynności przydatne do wykonywania wielu zawodów. Uczniowi dowiedzieli się, jaką rolę w firmie odgrywa KAIZEN ( należy ciągle się doskonalić ), dlaczego warto wprowadzać ulepszenia i zmiany na swoim stanowisku pracy. Po zwiedzaniu odbyło się spotkanie z pracownikami TOYOTY MOTOR MANUFACTURING POLAND, którzy odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów.

To nie jedyne wydarzenia związane z tą placówką oświatową, jakie miało miejsce w ostatnich dniach. Świąteczny kiermasz wpisał się już na stałe w kalendarz uroczystości Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy. Podczas kiermaszu każda klasa wystawiła swoje rękodzieła. Uczniowie, rodzice, goście mogli zakupić ciasteczka, ozdoby, stroiki, choinki, bombki, pierniczki. Działała również kawiarenka z pysznymi ciastami i gorącymi napojami, którą prowadzili z zaangażowaniem rodzice.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szkoła techniczna szkołą pozytywnego wyboru

Milion dla szkół w gminie Mieroszów

Partia Wiosna ma już struktury w naszym okręgu

Studia dualne – podpisanie umowy z RONAL POLSKA

Milion złotych dla wałbrzyskiej PWSZ

Wałbrzyska posłanka PO oceniła w Sejmie projekt PiS–u

Przedszkola niepubliczne pod ścianą

Dzień Babci i Dziadka w PSP nr 15