MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Uczę się żyć bezpieczne

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 21 kwietnia 2009, 11:16
Aktualizacja: 11:38
Autor: aga
Uczę się żyć bezpiecznie
Fot. aga
„Uczę się żyć bezpieczne” – takie hasło przyświecało spotkaniu wałbrzyskiej młodzieży z policjantami, strażakami i ratownikami z pogotowia i GOPR–u. Zajęcia zorganizował Wałbrzyski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Wałbrzyskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego

Uczniowie z wałbrzyskich szkół i z innych miast wzięli udział w licznych konkurencjach i zajęciach przygotowanych specjalnie na ten dzień przez funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i GOPRU. Cel był prosty - młodzi ludzie muszą zdawać sobie sprawę z czekających na nich niebezpieczeństw, wiedzieć jak ich uniknąć i jak sobie w trudnych chwilach poradzić. Wbrew pozorom zarówno dzieci jak i młodzież interesują się pracą naszych funkcjonariuszy. Posiadają podstawową wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego czy udzielania pierwszej pomocy. Pracownicy wałbrzyskiego pogotowia ratunkowego byli zdziwieni, że młodzież wiedziała jak założyć opatrunek czy udzielić podstawowej pomocy medycznej. Zdaniem ratowników pogotowia, dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zadaniami. - twierdzi pracownik pogotowia ratunkowego.
Zajęcia są dowodem na to, że policja czy straż pożarna wcale nie są jednostkami, które zamykają wszystkim ciekawskim drzwi przed nosem. Wręcz przeciwnie. Pracownicy policji, straży pożarnej, miejskiej czy granicznej bardzo chętnie spotykają się z młodzieżą i opowiadają nie tylko o czyhających zagrożeniach, ale też o swojej codziennej pracy. Spotkania z młodzieżą w Wałbrzychu organizowane są coraz częściej a wszystko po to, aby młodzi ludzie wiedzieli jak powinni prawidłowo zachować się sytuacjach trudnych sytuacjach i nie tylko, bo wiele wypadków zdarza się w czasie wykonywania naszych codziennych czynności.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Zagospodarowali szczyt

Bezpieczeństwo w wakacje

Na odnowę wsi

Hotele dla owadów

Duda w Wałbrzychu

Pieniądze na stadion

Pobiegnie dla Jagódki