Czytających: 5207

Kluczbork: Tym razem ścigali się w Kluczborku

Środa, 10 maja 2017, 13:54
Za nami start naszej drużyny kolarskiej LKKS Górnik Wałbrzych Dzt Service Świebodzice w Kluczborku.

Za nami 44. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów Młodszych po ziemi kluczborskiej i oleskiej im. Mieczysława Godzwona, o Puchar Prezydenta RP. Na starcie stanęło 96 juniorów młodszych.

Pierwszy dzień zmagań liczył 82 km na wymagającej trasie. Nasi juniorzy młodsi Karol Woźniak i Dominik Kopiwoda zmagania ukończyli w peletonie. Następnego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas. Karol Woźniak zajął 47. miejsce, Dominik Kopiwoda 51. miejsce. Jazda indywidualna na czas 9,5 km etap 2 w Ligocie Górnej koło Kluczborka. Było zimno i wietrznie, ale nasi juniorzy młodsi dali radę - Karol Woźniak 25. miejsce na etapie - klasyfikacja generalna 23. miejsce, Dominik Kopiwoda 51. miejsce na etapie - klasyfikacja generalna 46 miejsce. III etap Byczyna - Wołczyn 74,7 km. Nasi juniorzy finiszowali z peletonem. Ostatni dzień zmagań w Kluczborku - nasi juniorzy młodsi ściganie zakończyli na następujących pozycjach - Dominik Kopiwoda 18. miejsce, Karol Woźniak 45. miejsce. Klasyfikacja generalna: Karol Woźniak 22. miejsce, Dominik Kopiwoda 40. miejsce.