Czytających: 4951

Bogatynia: Tuzin medali lekkoatletów Górnika

Sobota, 24 maja 2014, 12:39
Aktualizacja: 12:39
12 medali zdobyli lekkoatleci LKS Górnik podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w Bogatyni.

Spośród 12 medali, 3 były najcenniejsze ze złota. Złote medale wywalczyły juniorki młodsze: Patrycja Wyrzyńska w biegu na 100 m, Paulina Józik w biegu na 400 m oraz Weronika Grzelak w skoku w dal. Weronika osiągnęła 5,20 m, co nie dało jej minimum na europejskie kwalifikacje do Światowych Igrzysk Młodzieży. Srebro padło łupem: Patrycji Wyrzyńskiej – 200m, Mateusza Jopka – skok w dal, Jakuba Janiszewskiego – 1500m, Piotra Prokopowicza – rzut oszczepem, Macieja Adamusa – rzut dyskiem i Macieja Adamusa w rzucie młotem. Brązowe medale zdobyli: Paweł Nowak – 800m, Oliwia Słowik – pchnięcie kulą, Małgorzata Kozera – rzut dyskiem. Tuż za podium znaleźli się: Patrycja Łazarczyk – 1500m, Oliwia Słowik – rzut oszczepem, Małgorzata Kozera – rzut młotem, Aleksander Atamańczuk – skok wzwyż. Na V miejscu te zawody zakończyli: Krzysztof Kubaczyk – rzut młotem, Marcin Ochyra – skok wzwyż.