MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 maja
im. Jaromira, Justyny

Turniej o Puchar Premiera

Wiadomości: Głuszyca
Piątek, 17 września 2010, 13:08
Aktualizacja: 13:09
Autor: red
Uczestnicy turnieju
Fot. Urząd Miasta w Głuszycy
Ruszył Ogólnopolski Turniej o Puchar Premiera Donalda Tuska w piłce nożnej. W gminie Głuszyca pierwsze mecze rozegrano 11 września. Kolejne już w najbliższą sobotę.

W ramach ogólnopolskich eliminacji turniej piłki nożnej rozegrano w sobotę, 11 września na boisku Orlika przy ulicy Dolnej w Głuszycy. O Puchar Premiera walczyła młodzież w kategorii wiekowej 12-13 lat (roczniki 1997-1998). Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców: wśród dziewcząt najlepsze okazały się „Hot Chillis Stepers ", przed „Gold Silber" i „Czarnymi Orłami". Czwarte miejsce zajęła drużyna SP nr 1. Natomiast wśród chłopców pierwsze miejsce przypadło drużynie „Game Over", drugie „Królewskim", trzecie „ Zagłębiu Głuszyca". Czwarte miejsce zajęła drużyna SP nr 1.

Zwycięzcy turnieju w obu kategoriach będą brać udział 14 października w eliminacjach do finału wojewódzkiego. Wielki finał odbędzie się w Warszawie 23 października.

Wszystkie startujące w turnieju drużyny zostały udekorowane przez burmistrza Głuszycy Wojciecha Duraka dyplomami. Ponadto każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę ufundowaną przez głównego sponsora - firmę PZU SA.

Celem organizacji Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad rywalizacji fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu "Moje boisko - ORLIK 2012" .

W najbliższą sobotę w Głuszycy rywalizować będą dziewczęta i chłopcy urodzeni w latach 1999-2000.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bez meczów sparingowych

Samorządna Jedlina

Powalczą o awans

Terminarz ramowy

Wypadek na Żeromskiego

Oświatowe decyzje

Co słychać w Wałbrzychu?

Szczyt zagra w klasie B