MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tu zeszyt, tam kredka

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 27 sierpnia 2010, 19:22
Aktualizacja: 19:22
Autor: Dominika Krawczyk
Fot. Dominika Krawczyk
Trwa wielka zbiórka przyborów szkolnych w pięciu wałbrzyskich marketach. Robiąc zakupy, nie zapomnijmy dorzucić czegoś do wielkich koszy. W tym roku dary trafią również do dzieci z terenów popowodziowych.

Zbiórka zaczęła się dziś o 10.00 rano i już po dwóch godzinach, kosz wystawiony w Realu wypełnił się całkiem sporą ilością artykułów. Gorzej było w Kauflandzie, gdzie ludzie raczej niechętnie przyłączali się do akcji.
- Zbiórka przebiega spokojnie, kupujący chcą pomóc dzieciom – wyjaśnia Stefania Pawełek, pilnująca kosza w Realu. – Najczęściej wrzucają zeszyty, kredki i długopisy, słowem wszystko, co jest potrzebne w szkole.

Akcja „Dorośli dla dzieci” organizowana jest już drugi raz. Oprócz wymienionych wcześniej marketów, specjalne kosze znajdziemy także w Tesco, Makro i Auchan. W tym roku, patronat nad zbiórką objęli Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Augustyn Skrętkowicz, Prezydent Miasta Wałbrzycha Piotr Kruczkowski, Burmistrz Szczawna-Zdroju Tadeusz Wlaźlak i ks. Stanisław Wójcik, proboszcz parafii p.w. św. Wojciecha. Organizatorzy, Renata Wierzbicka i Monika Wybraniec - radne Rady Miasta Wałbrzycha i Senator RP Roman Ludwiczuk, zaplanowali zbiórkę artykułów szkolnych na 27 i 28 sierpnia oraz 4 września. Przyda się wszystko, bo dzieci potrzebujących, zwłaszcza po powodzi, jest naprawdę sporo.

Czytaj również

Uroczyste obchody

Pogadanka w centrum

Rola samorządu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 27-08-2010 19:44
dzisiaj w tesco widziałem samego pana Ludwiczuka ,tez zbierali,ale teraz to nie wiem na kogo...
~na siebie!!!głównie na siebie 27-08-2010 22:06
głosy elektoratu zbierali, na siebie!!!ale fajnie, że też ktoś inny przy tym skorzysta, bo po powodzi ludziom potrzebna jest każda pomoc, dosłownie KAŻDA. A my pomagajmy jak siętylko da, bo nie wiadomo kiedy się sami znajdziemy w potrzebie.
~ 28-08-2010 11:50
wałbrzycha nie zaleje nigdy.
~juhaska - bimbrowniczka 28-08-2010 22:27
taaaaa, pół palestyny chodzi zalana!!!Ja nie wiem-Atlantyda,czy co?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Falstart Górnika

Kuchciński nie zaszkodził

Popularny "Ceramik"

Dyduch z numerem 1

Pieniądze dla działkowców