Szczawno Zdrój: Trzy złote medale dla szczawieńskiej Wieży

Czwartek, 17 lipca 2014, 15:13
Aktualizacja: 16:08
Autor: opr.red.
Po raz pierwszy w historii Klubu Kolarstwa Górskiego MTB Wieża Anna Szczawno Zdrój zawodnicy tego klubu zdobyli wszystkie możliwe tytuły Mistrzów Polski w four crossie.

Mistrzem Polski w kategorii Elita został najlepszy obecnie polski zawodnik (11. miejsce w światowym rankingu UCI) – Piotr Paradowski, srebrny medal zdobył Robert Kulesza, a brązowy – Gustaw Dądela, wszyscy oczywiście ze szczawieńskiego klubu. W kategorii Elita kobiet Mistrzynią Polski została również najlepsza polska zawodniczka (4. miejsce w światowym rankingu UCI i 1. miejsce po czterech edycjach Pucharu Świata 4X Pro Tour) – Natalia Piwowarczyk. W kategorii Junior po przejściu Gustawa Dądeli do kategorii Elita godnie zastąpił go jego wychowanek, zaledwie 16-letni Marek Trusiewicz, który tytuł Mistrza Polski zdobył w sposób nie pozostawiający złudzeń jego przeciwnikom. Zawody Mistrzostw Polski odbyły się tym razem w Warszawie na znanym torze „Kazoora” na Ursynowie. Nie obyło się bez problemów, gdyż w sobotę padał deszcz i tor nie nadawał się do jazdy. Zawody przeniesiono na niedzielę i na szczęście pogoda się poprawiła. Zawodnicy Wieży wykonali plan w 99%, gdyż zgodnie z potencjalnymi możliwościami na podium mogła się jeszcze znaleźć nasza druga pani, Karolina Niemierska, która jednak musiała zapłacić tak zwane „frycowe” w swoim pierwszym starcie. Swoje możliwości potwierdziła w zawodach Polish 4X Open rozegranych zaraz po Mistrzostwach Polski, kiedy to zajęła drugie miejsce za Natalią Piwowarczyk. Podobnie junior Allan Bednarek w wyniku zbyt małego doświadczenia stracił możliwość zdobycia miejsca na podium. Karolina i Allan zajęli ostatecznie piąte miejsca w swoich kategoriach, ale będą mieli dużą szansę zdobycia punktów do światowego rankingu UCI na zawodach w szwajcarskim Leibstadt na początku sierpnia, gdzie odbędzie się 6 edycja Pucharu Świata – 4X Pro Tour. Tydzień wcześniej, czyli 26 lipca odbędzie się 5 edycja tego Pucharu, ale tutaj wystartują tylko najbardziej zaawansowani zawodnicy, gdyż tor w Jabloncu zaprojektowany i praktycznie zbudowany pod nadzorem aktualnego Mistrza Świata, Tomasa Slavika, należy do zdecydowanie najtrudniejszych na świecie. Liczymy na dobre wyniki naszych czołowych zawodników, a zwłaszcza Natalii Piwowarczyk, która będzie bronić pozycji liderki 4X Pro Tour. We wrześniu zawodnicy Wieży wystartują w Mistrzostwach Polski w konkurencji olimpijskiej – BMX-racing w Nowej Soli z szansami zdobycia aż 4 złotych medali. Jeśli ich skuteczność będzie taka jak w Warszawie to pobiją absolutny rekord klubowy, ale chyba i krajowy w ilości zdobytych złotych medali przez jeden klub.