Europa: Trzy medale karateków MKS–u Szczawno–Zdrój na turnieju w Czechach

Piątek, 24 maja 2013, 12:59
Aktualizacja: 13:00
Europa: Trzy  medale karateków MKS–u Szczawno–Zdrój na turnieju w Czechach
18 maja w międzynarodowym turnieju w ramach Czeskiej Ligi Karate Shinkyokushin w Taborze zawodnicy MKS–u Szczawno–Zdrój zajęli wysokie miejsca w konkurencji Kumite (walka).

W turnieju wzięło udział ponad 100 zawodników z różnych szkół i organizacji karate, w tym trzech naszych zawodników, którzy zajęli miejsca medalowe.

Najlepszą zawodniczką z Polski została Julia Pojasek, która wygrała swoją kategorię pokonując wszystkie czeskie zawodniczki przez ipon. Miejsce drugie przypadło Adrianowi Doboszowi, który w finale przegrał z zawodnikiem gospodarzy. Jakub Maleszka odniósł kontuzję i ostatecznie zajął trzecie miejsce w turnieju. Jakub nie był zadowolony ze swojego występu. Na pocieszenie pozostaje fakt, że Maleszka zakwalifikował się do udziału w Mistrzostwach Europy Kadetów, które odbędą się na jesieni w Rumunii.

Prezydent Czeskiej Organizacji Karate Shinkyokushin przyjął z rąk Sensei Jacka Baranowskiego zaproszenie do udziału zawodników czeskiej reprezentacji w II Szczawieńskim Pucharze Sudetów Juniorów do 18 lat, który odbędzie się 8 czerwca w Szczawnie-Zdroju w Hali Spacerowej.