Poznań: Trzy mecze, trzy porażki – juniorzy wracają do domu

Poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 15:18
Aktualizacja: 15:19
Autor: MDvR
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika przegrali z Zastalem Zielona Góra 67:100 w trzecim ćwierćfinałowym meczu Mistrzostw Polski juniorów.

Nasi zawodnicy od początku zagrali tak, jakby bali się swojego przeciwnika, słaba defensywa, niepewne akcje w ataku doprowadziły do wysokiej porażki w pierwszej kwarcie 12:27. W kolejnych 10 minutach zagraliśmy trochę pewnej, jednak nie byliśmy w stanie nawiązać równorzędnej walki z ekipą z Zielonej Góry. Do przerwy na tablicy wyników było 52:31 dla rywali. Po zmianie stron pomimo wysokiego prowadzenia przeciwnicy nie zamierzali odpuszczać, przed ostatnią odsłoną prowadzili już 37 punktami. Ostatnia ćwiartka padła naszym łupem, ale zwycięstwo 100:67 i awans do kolejnej fazy Mistrzostw Polski trafił do drużyny Zastalu.

Zastal Zielona Góra – Górnik Wałbrzych 100:67 (27:12, 25:19, 26:10, 22:26)

Górnik: Łozowicki 16, Murzacz 14, Dereczenik 6, Rostkowski 6, Pawlikowski 6, Lewandowski 5, Wieczorek 4, Dudka 4, Stopiński 2, Świątkowski 2, Hupało 2, Maryniak