Czytających: 6529

Wałbrzych/Kraj: Trzy gole w ciągu ośmiu minut: Barcelona pokonała Celtę

Poniedziałek, 30 października 2023, 6:33
Autor: materiał zewnętrzny
Barcelona i Celta zagrały w ramach piłkarskich mistrzostw Hiszpanii. Mecz szóstej kolejki La Liga odbył się 23 września na stadionie Olimpico. W 76 minucie drużyna z Katalonii przegrywali 0:2, ale zdołała wygrać mecz z wynikiem 3:2.

Na stronie i-ggbet.com/pl można sprawdzić wyniki popularnych wydarzeń piłkarskich i aktualne statystyki odrębnych zawodników.

Barcelona vs. Celta — przebieg spotkania

Katalończycy prezentowali świetną formę przed domowym meczem z Celtą. Wszystko ułożyło się po myśli Barcelony w ostatnich dwóch meczach, z których każdy wygrali z wynikiem 5:0. Najpierw rozgromili trudny Betis Manuela Pellegriniego, a następnie w Lidze Mistrzów pokonali belgijski Antwerp.

23 września Katalończycy zagrali z Celtą. Oto jakie wyniki tego spotkania:

1. Barcelona vs. Celta: 3: 2
2. Gole: Lewandowski, 81 min., 85 min., Cancelo, 89 mon. - Strand Larsen, 19 min., Douvikas, 76 min.
3. Ostrzeżenia: Christensen, 36 min., Gavi, 39 min. - Nunez, 43 min.

Jorgen Larsen z Celty otworzył wynik gry w 19 minucie. W 76 minucie meczu goście zdołali podwoić swoje prowadzenie — Anastasios Duvikas zdobył bramkę po podaniu od Iago Aspasa. Celta nie była jednak skazana na zwycięstwo. Barcelona dokonała niesamowitego powrotu w końcówce meczu. Podopieczni Xaviego strzelili trzy gole w ciśgu ośmiu minut i wygrali mecz. Robert Lewandowski strzelił dwa gole, a kolejną bramkę zdobył Joao Cancelo.

Zwycięstwo w tym meczu pozwoliło Barcelonie zająć pierwsze miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej z 16 punktami po sześciu meczach. Celta z kolei plasuje się na 17 miejscu z zaledwie czterema punktami.

Na tablicy wyników widniała 76 minuta i wydawało się, że 0-2 wystarczy Celtom do zwycięstwa, bo Barca była absolutnie "bez życia". I właśnie wtedy zaczęła się zabawa. Joao Felix dał impuls do powrotu, skutecznie wyrzucając piłkę do Lewandowskiego — Robert nie zawiódł. Cztery minuty później Polak zaliczył dublet, zamykając czysty strzał od Cancelo. Widać było, że Celta przeżywa ciężkie chwile.

Dwa stracone gole były dla nich ciosem. W tym samym czasie Barca zyskiwała pewność siebie z każdym dotknięciem piłki. Gavi zobaczył bieg Cancellu i wrzucił mu piłkę na linię bramkową, Joao na szybkości wybiegł zza obrońców i strzelił piłkę obok bramkarza - 3:2. Hollywoodzki zwrot akcji. Sędzia doliczył jeszcze siedem minut, ale w tym czasie nic się nie wydarzyło.

Xavi Hernandez i Lewandowski: Architekci Zwrotu Akcji w Barcelonie

Walka w La Liga była bardzo zacięta w tamtym okresie, a zwycięstwo Barcelony pozwoliło im objąć prowadzenie w tabeli. Warto wspomnieć, że trenerem Barcelony w tym okresie był Xavi Hernandez, były legendarny piłkarz klubu, który przejął funkcję trenera. Jego wkład w rozwój drużyny mógł mieć wpływ na dobre wyniki zespołu. Jeśli chodzi o Roberta Lewandowskiego, warto wspomnieć o jego imponującej formie i dorobku bramkowym. To, że Polak strzelił dwa ważne gole w tym meczu, jest kolejnym przykładem jego znaczenia dla drużyny.

Polski napastnik Robert Lewandowski to jedna z największych gwiazd światowej piłki nożnej. Od 2014 roku grał dla Bayernu Monachium. Jednak w sierpniu 2022 roku nadeszła niespodziewana zmiana, gdy przeniósł się do FC Barcelony, przyjmując koszulkę z numerem 9. To przejście wywołało wiele emocji i nadal pozostaje ważnym punktem w jego zawodowej historii. Lewandowski to nie tylko strzelec bramek, ale również symbol sukcesu polskiej piłki nożnej na arenie międzynarodowej.